За скільки хвилин згорить новорічна ялинка, перевіряли у Черкасах. Перед святами рятувальники пішли закладами, де організовують заходи для дітей та дорослих. Надзвичайники нагадали правила протипожежної безпеки та влаштували практичне заняття – палили ялинку, а гасили її всі разом. Більше дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Яни Лимаренко.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Пані Наталія прикрашає новорічну ялинку у холі міського будинку культури. На ній – жодної паперової іграшки та мішури. Це заради безпеки. Гірлянду на дерев'яній основі перевірили заздалегідь на справність.
"Там за ялинкою усе акуратно, щоб дітям доступу не було до електроприладів тих і стараємося дивиться за ними", – сказала працівниця будинку культури Наталія Бас.
У центральному будинку культури заплановані святкові заходи для майже двох тисяч дітей та дорослих.
"У нас насправді завжди у місцях, де можна трапитись якесь непорозуміння, там завжди чатують або охоронці, або прибиральниці, або інші працівники будинку культури, тому ми не доводимо до виникнення таких ситуацій", – запевнив керівник Черкаського міського будинку культури Євген Валовенко.
Читайте також: Новорічне деревце на будь-який смак: які ціни на ялинки й сосни у Вінниці – відео.
Щоб свята відбулися без надзвичайних подій, рятувальники прийшли нагадати колективу правила безпеки. Напередодні свят із такими інструктажами відвідають всі заклади, де заплановані заходи.
Ялинки можна прикрашати гірляндами промислового виробництва, підключати до розетки і ніяких вимикачів, ніяких подовжувачів не можна використовувати, наголосила в ДСНС.
Після теорії – взялися до практики. На вулиці палили справжню ялинку. Саме дерево спочатку не горіло, а от паперові прикраси та дощик – зайнялися миттєво. А вже після почала палахкотіти хвоя.
"Зверніть, будь ласка, увагу, що ялинка починає горіти з легкозаймистих матеріалів, достатньо маленької іскорки, щоб зайнявся весь дощик і вогонь розповсюдився на всю ялинку. Ялинка у нас невелика, але на жаль, горить гарно", – наголосили рятувальники.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Вони вчили працівників будинку культури гасити пожежу за допомогою вогнегасників. Ялинка на вулиці не встигла сильно розгорітися, тож це вдалося швидко.
"Просто беремо вогнегасник за нижній важіль, вириваємо пломбу, не боїмось, нічого не буде відбуватись поки не буде натиснений оцей важіль. На відстані одного метра направляємо і стискаємо, працюватиме до тих пір, допоки натиснений важіль", – пояснили рятувальники.
Якщо на вулиці сосна розгоралася за декілька хвилин, то в квартирі – за лічені секунди, застерігають у ДСНС.
"Якщо сталося займання новорічної ялинки, найголовніше, що ми рекомендуємо – не панікувати, одразу викликати 101, якщо є засоби пожежогасіння, то скористатися ними, а якщо немає, то рекомендуємо дуже простий спосіб. Простирадлом треба накрити ялинку, але тут важливо також, яке простирадло, тому радимо набрати 101 і інспектор скаже, що робити до прибуття пожежних", – наголосила речниця ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.
Рятувальники нагадують про заборону використовувати піротехніку на вулиці і просять не запалювати петарди та феєрверки в квартирах, адже це може мати летальні наслідки.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.