Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Порошенко закликав владу негайно будувати фортифікаційні споруди

Читайте по-русски
Порошенко також запропонував внести у законопроєкт про мобілізацію позицію щодо формування інженерних військ

Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Прямий" закликав владу негайно будувати фортифікаційні споруди. Він зауважив, що на це зараз мають бути спрямовані максимальні ресурси – організаційні, фінансові і людські. 

"Повинні бути фортифікаційні споруди. Воїни мають виходити на обладнані позиції. Або навіть і відходити, якщо є в цьому необхідність і є рішення військового керівництва, то має бути друга, третя лінія оборони, обладнані бліндажі, обладнані вогневі точки, куди виходять наші воїни", – сказав політик.

"Я за два з половиною місяці в 2014-му році доручив кожному голові обласної державної адміністрації, виділив ділянку фронту, виділили типовий проєкт кожного окремо укріпленого пункту, форпосту. І якщо обласна адміністрація не справлялася з поставленим завданням, то губернатор або заступник йшов або на звільнення, або у в’язницю", – нагадав пʼятий Президент власний досвід.

"Чому ми тримали Авдіївку 9 років? Тому що там були побудовані потужні фортифікаційні споруди. Так само, як і в Часовому Ярі, в Мар'їнці, у Водяному, в Кураховому, у Вугледарі. Зараз у нас де вони побудовані?", – запитує Порошенко.

Він зауважив, що Естонія вже почала зводити укріплення на кордоні з росією.

"Мені і депутати, і урядовці естонські сказали, що вже зараз уздовж російського кордону вони будують 600 фортифікаційних споруд. На 300 кілометрів кордону. Кожні пів кілометра – споруди, і потім починатимуть будувати другу лінію", – говорить лідер "ЄС".

"Я не можу спокійно на це дивитися. Коли наші частини – а це й 59-а, з якою ми працюємо, і 53-тя, і 110-та, і 47-ма, – вимушені були відійти, три чверті з них відійшли на непідготовлені позиції або на неякісно підготовлені, бо викопана траншея, де по коліна води – це не є підготовлена позиція. І тому має бути чіткий план, чіткі завдання – хто і як організовує будівництво фортифікаційних споруд", – зазначає Петро Порошенко.

Він також запропонував у законопроєкт про мобілізацію внести позицію щодо формування інженерних військ.

"І той, хто має проблеми, боїться йти на фронт – йди і працюй, без військових бойових доплат, 6 днів на тиждень на будівництві фортифікаційних споруд", – наголошує Порошенко.

"Лише за останні 10 днів ми закупили 15 важких екскаваторів, які здатні виконувати ці роботи, і два з них відправили під Авдіївку. На жаль, один з них уже підбитий. Нами прийняте рішення збільшити кількість цієї техніки, запропонувати співпрацю з військово-цивільними адміністраціями або з будівельними компаніями, отримати завдання військового керівництва і приступити або через інженерні війська і командування сил підтримки, або через цивільні підприємства будувати фортифікаційні споруди", – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, цього тижня уряд виділив рекордних 17,5 млрд грн на облаштування оборонних споруд.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Знайшли застреленим в Іспанії: що відомо про смерть російського пілота, який перегнав вертоліт на територію України – сюжет
Наступний матеріал
рашисти атакували Краматорськ – відомо про трьох потерпілих
Loading...
Контрнаступ ЗСУ: журналісти "5 каналу" бачили "залаштунки" підготовки – сюжет

Контрнаступ ЗСУ: журналісти "5 каналу" бачили "залаштунки" підготовки – сюжет

"Таємна зброя" на передку: що розповідають військові про мобільні лазні від Порошенка та волонтерів

"Таємна зброя" на передку: що розповідають військові про мобільні лазні від Порошенка та волонтерів

Порошенко у Херсоні зустрівся із бійцями тероборони, які у перші дні війни практично голіруч намагалися зупинити російські танки

Порошенко у Херсоні зустрівся із бійцями тероборони, які у перші дні війни практично голіруч намагалися зупинити російські танки