Прощання
Прощання 5 канал

Поховання померлих від коронавірусу: які рекомендації дають у МОЗ та релігійні конфесії

Читайте по-русски
Головна мета прописаних заходів – уникнення контакту з тілом хворої людини

Правила поховання померлих від коронавірусу розробило Міністерство охорони здоров'я. Документ уже розіслали по областях. У відомстві кажуть, що тіло покійного є потенційно небезпечним і від нього можна заразитися. Тому родичам варто бути обачними. Свої рекомендації розробили і релігійні конфесії. Про них розказав кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Тернопільщина. Тіло померлого від коронавірусу пенсіонера родичі не в змозі занести до авто на подвір'ї моргу. Відео оприлюднили у мережі. Із засобів захисту у них – лише рукавички.

Івано-Франківщина, місто Болехів. Від організації поховання померлої від коронавірусу жінки місцева влада самоусунулася, стверджують родичі. Тож робили все самостійно. Всі у захисних костюмах. Як має відбуватися поховання – детальну інструкцію прописало міністерство охорони здоров'я.

"Головна мета прописаних заходів – це уникнення контакту з тілом хворої людини, оскільки саме через контакт і наявність біологічних рідин, які виділяються з тіла померлого, можна передати збудника коронавірусної хвороби. Тому контактувати без засобів індивідуального захисту з тілом забороняється", – каже Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я.

Серед правил, які оприлюднило МОЗ, Ідеться: на похороні можуть бути присутніми не більше десятьох людей. Вони повинні тримати дистанцію у півтора метра. Поховання має відбуватися у щільно закритій труні. Місцева влада зобов'язана здійснити облік присутніх під час похорону.

  • не більше 10 присутніх осіб ;
  • дистанція у 1,5 метра між присутніми;
  • поховання має здійснюватися у щільно закритій труні;
  • органи місцевого самоврядування здійснюють облік осіб, присутніх при похованні.

Правила під час поховання розіслали по регіонах. Місцева влада у деяких областях зобов'язалася допомагати в організації поховання.

"Ми прийняли рішення ховати хворих на коронавірус містян коштами громади. Проблем з двома похованнями у нас не було", – розповідає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Тіло покійника обробляється дезінфікуючим розчином, також його обмотують двома простирадлами із дезінфікуючим розчином. Тіло покійника закутали в простирадла і упакували в пакет герметичний, і тільки після цього поклали в труну", – каже Ярослав Чайківський, директор Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги.

Рекомендації з правилами під час поховання роздала священникам кожна із конфесій. Зокрема, тривалість ритуалу скоротили. Все для того, кажуть представники трьох найбільших церков, щоб убезпечити і родичів, і самих священнослужителів.

"Наша церква закликає бути свідомими громадянами і закликає дотримуватися того, що говорить і церква, і МОЗ. ПЦУ рекомендує і наголошує на тому, що не варто цілувати покійного. Адже ми знаємо, що у практиці православ'я є практика останнього цілування", – говорить Михайло Омелян, священнослужитель, Православна церква України.

"У цих умовах ми говоримо про певне скорочення цих молитов, які зазвичай проводяться. Очевидно, що священик не може йти додому. Жодне богослужіння не може відбуватися в домі покійного. І теж людина, яка померла від коронавірусу – не можемо нести до храму", – розповідає Андрій Боднарук, священнослужитель, Українська греко-католицька церква.

"Ми не відмовляємо у такому похороні. Але із забезпеченням усіх потрібних норм. Щоби саме поховання відбувалося на відкритому повітрі і щоб була дистанція між людьми", – каже Віталій Квапіш, священнослужитель, римо-католицька церква.

Кремація чи поховання у труні – це вибір родичів померлого. Держава не зобов'язує їх до жодного варіанту. Хоча саме спаленню тіла віддають перевагу у деяких країнах Євросоюзу. Однак це скоріше традиція, а не вимога.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"По сусідству навіть ніде колодязів немає": як у прифронтовому Чермалику виживають без водопостачання
Наступний матеріал
Як російські окупанти намагаються "випалити" бійців ЗСУ на фронтовому Приазов'ї – сюжет
Loading...

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на вечір 11 квітня

Порошенко пропонує запровадити виплати малозабезпеченим сім'ям на продукти

Посилення карантину на Київщині: що розповіли люди та поліція про обмежувальні заходи – включення

Зеленський відвідав наметове містечко для хворих на COVID-19 у зоні ООС

На Київщині вже склали понад 250 протоколів через порушення карантину: на вихідних обмеження посилили – документ

За кордоном досі хворіють більше ніж 170 українців – МЗС