5 канал

Побити власний рекорд: Ан-72 та півсотні найкращих парашутистів взялися до "фігурних стрибків"

Поки спортсмени відпрацьовуватимуть унікальні формації в небі, нацгвардійці будуть відточувати навички десантування – з висоти понад 5 тис. метрів

Два дні на встановлення рекорду. На аеродромі під Харковом півсотні найкращих представників парашутного спорту взялися створювати в небі три надскладні фігури поспіль. Чи вдалося перевершити свої ж торішні досягнення – дивіться в сюжеті "5 каналу".

Спеціально для здійснення спільних стрибків військових із цивільними на Харківщину з Києва прибув нацгвардійський Ан-72. Поки спортсмени відпрацьовуватимуть унікальні формації в небі, нацгвардійці будуть відточувати навички десантування – з висоти понад 5 тис. метрів. 50 найкращих парашутистів зібралися, щоб побити власний торішній рекорд. Їхня мета – в повітрі сформувати не дві, а вже три фігури поспіль.

Спочатку тренуються на землі. Тим часом члени журі фіксують схему, яка після перебудов має сформуватися вже в небі під час стрибка. "Кожен спортсмен отримує свій номер і він повинен зайняти саме своє місце, не якесь там інше, а саме туди, куди його поставили", – пояснює головний суддя Оксана Труш.

Зубний технік з Одеси Олександр Балашов парашутним спортом займається вже сім років. Каже, до цього рекорду разом з іншими парашутистами готувався цілий рік. У команді рекордсменів є і новачки. Менеджер та заразом і волонтер Катерина Логгінова, хоч і має 16-річний досвід стрибків, але у встановленні рекорду участь бере вперше в житті.

Необхідну висоту літак набирає менш як за сім хвилин – за штурвалом авіатори Нацгвардії. Для них – це не розвага, а серйозне робоче тренування. На аеродром Коротич вони прилетіли з Київщини. Вивчити всі можливості літака АН-72 їм допомагають льотчики-випробувачі.

"Посадку на ґрунтову смугу, посадка обмежених розмірів, десантування – це такі серйозні вправи курсу бойової підготовки Нацгвардії… Це тренування, точність виконання досягається багаторазовими повторами, щоби далі все це можна було робити безпечно", – пояснює льотчик-випробувач Олексій Круц.

В умовах війни авіатори Нацгвардії мають бути готовими і посадити, і підняти літак із будь-якої смуги. На аеродромі нацгвардійці та парашутисти тренуються разом протягом тижня. На фіксацію рекорду спортсменам дають 10 спроб. Та сформувати такі фігури, які відповідають вимогам, парашутистам так і не вдається. Хоча спроба так і залишилася спробою, здаватися парашутисти не збираються. Наступного року планують залучити вже не один, а два військових літаки і зібрати вдвічі більше парашутистів.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Рекорд у світлинах: як парашутисти у небі творили дива – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко про ДТП на Львівщині: Якщо встановлять, що за кермом був Димінський, його оголосять у міжнародний розшук
Наступний матеріал
У Білорусі зник син члена громадської ради Держприкордонслужби
Loading...