Марія Шиленко
Марія Шиленко 5 канал

У свої 18 вже чемпіон світу: курсант Нацгвардії Марія Шиленко показала виснажливі тренування з військового багатоборства

Тренування дівчина поєднує з сумлінним навчанням на командно-штабному факультеті академії Нацгвардії

Спортсменка, відмінниця і майбутній офіцер Нацгвардії. У Харкові до чемпіонату Світу з військового багатоборства готується 18-річна Марія Шиленко. Другокурсниця Національної академії Нацгвардії вже має "золото" з подібних змагань 2016 року. Виснажливі тренування дівчина поєднує з сумлінним навчанням на командно-штабному факультеті, передає "5 канал".

У свої 18 Марія Шиленко має чемпіонські титули України та світу з військового багатоборства. У дитинстві вправлялася у спортивній акробатиці. Після вступу до академії Нацгвардії почала опановувати рукопашний бій. Марія – майбутній командир. Уже навіть встигла покомандувати підрозділом строковиків – під час практики у військовій частині. Та найбільше, зізнається, за два роки навчань та тренувань, їй запам'ятався перший бій.

Нині Марія легко роззброює навіть професійного спецпризначенця. Прийоми у спортсменки відпрацьовані до автоматизму, розповідає її напарник із тренування Олег Зубар. Йому 27, до вступу до харківської академії Нацгвардії служив в Івано-франківському загоні спецпризначення. П'ятикурсник запевняє – не заздрить тим, хто ризикне напасти на тендітну Марію.

"Особливості жіночого організму необхідно викладачу також враховувати, фізичну силу, що вона не така, як в інших військовослужбовців-чоловіків. Працюємо, і вона, як ви бачили, може спокійно виконувати завдання і проти чоловіків", – вторить йому старший викладач кафедри фізичної підготовки Національної академії Національної гвардії України Олександр Хацаюк.

Готується Марія і до нових звершень. Мріє і цього року вибороти "золото" на чемпіонатах України та світу.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Надихався фосфорного диму": Ветеран-розвідник з "Айдару" потребує вашої допомоги
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе: Ми не просимо, щоби солдати НАТО гинули за Україну
Loading...

Понад півтисячі поліцейських та нацгвардійців патрулюють Балаклію – відео

Підняв 4,5 себе: українець Олександр Пелешенко став чемпіоном Європи з важкої атлетики

Стрільби з БТР та зенітно-артилерійське злагодження: як прикордонники вчаться країну боронити – фоторепортаж