Мертва риба
Мертва риба Shutterstock

Плаває лише по поверхні, бо не може пірнути: біля Черкас зафіксували масове зараження риби паразитами

Читайте по-русски
Великих масштабів проблема набула цього року

Поблизу Черкас у Дніпрі виявили рибу, яка дивно поводиться і плаває лише по поверхні, бо не може пірнути. Цим скористалися місцеві відпочивальники. Вони радо ловлять рибу руками. Утім у Держпродспоживслужбі попереджають про небезпеку. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".

Риба, яку можна запросто піймати руками в акваторії Черкаського Дніпра, – не дивина. Місцеві майже тиждень спостерігають, як вона плаває на поверхні і не може пірнути. А інше відео зняли екоінспектори біля села Благодатне. Сюди приїхали після звернення місцевих жителів. Їх викликали, бо весь берег вкритий мертвою і червивою рибою. Після звернення до екоінспекції рибу прибрали, утім проблема не зникла. Чи не щодня екологи отримують звернення із різних ділянок Дніпра про мор риби та дивну її поведінку біля берега. Рибалки припускають: така риба інфікована солітером.

"Якщо її розрізати, то видно, її навіть розрізати не треба, оця, що зверху риба, плаває піймана. Її їсти не можна, така риба – її взагалі треба просто, якщо піймав – треба просто викинуть", – каже рибалка Анатолій Коломієць.

Припущення рибалок підтвердили у Держпродспоживслужбі. У рештках риб справді знайшли гельмінтів. Пояснюють: риба харчувалася ракоподібними, а ті трупами водоплавних птахів, заражених паразитами. Гельмінти у череві риб можуть виростати до кількох метрів. Через це риба не може пірнати, харчуватися і врешті гине.

"Є надмірний розвиток ракоподібних, рачків, які є первинним кормом риби, фактично якщо дезінфікувати і вбивати збудника – фактично ми вб'ємо всю акваторію, це не доцільно, це нереально, найкраще боротися – це збирати рибу і її утилізувати", – наголосила начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко.

[attached type="1" ids="253059"]Проблема не нова, але таких масштабів набула лише цього року. Екологи нарікають на глобальне потепління та людей, адже кількість неочищених стоків збільшується, а в них розмножуються і паразити.

"Загалом у світі підвищується температура, якщо підвищується температура, зрозуміло, що збільшуються процеси, зокрема кругообіг, зокрема хіміко-біологічні процеси, і вони всі впливають на стан природного середовища. Це своя система, яка повинна працювати, збільшуються обмінні процеси, і збільшуються такі от негативні явища, як ми зараз бачимо", – зазначив начальник Черкаського управління Держекоінспекції центрального округу Олександр Позняков.

Людина підхопити гельмінтів купаючись у воді не може. Однак це може статися, якщо з'їсти заражену рибу, навіть термічно оброблену. Екологи прогнозують: наступного року ситуація може повториться, та загиблої риби може бути ще більше.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Читайте також: У Дніпрі стався масовий мор риби: які можливі причини та наслідки

Попередній матеріал
Світ втратив легенду: барабанщик гурту Rolling Stones Чарлі Воттс пішов із життя
Наступний матеріал
"Дії спрямовані на знищення опозиції": генерал СБУ повідомив, хто замовив напад на Порошенка
Loading...

У Дніпрі стався масовий мор риби: які можливі причини та наслідки – сюжет

У Києві зариблюють Дніпро: як це відбувається та чим корисно для річки – включення

У Дніпро запустили понад 3 тони риби та очистили дно – відео

У Черкасах рибалки самостійно зариблюють Дніпро – у чому причина

У Черкасах пройшов чемпіонат з рибальства: про секрети ловлі хижаків та результати змагань

До 2050 року в Чорному морі пластику буде більше, ніж риби – Абрамовський