Шахтарі
Шахтарі 5 канал

Підземна акція протесту на шахті "Надія" на Львівщині

Читайте по-русски
Підземну акцію протесту розпочали 48 гірників

Підземний протест шахтарів на Львівщині. Понад 30 гірників шахти "Надія" другу добу поспіль не піднімаються з копальні. Шахтарі вимагають виплатити зарплату, яку затримують ще з березня.

Борг сягає майже 60 мільйонів гривень, каже керівник шахти. Підземну акцію протесту розпочали 48 гірників у п’ятницю ввечері. Після робочої зміни заявили, не піднімуться на поверхню до того часу, поки не отримають свої гроші.

Утім, через погіршення стану здоров’я 17 гірників усе ж піднялися назовні. Решта налаштовані рішуче. Під землею шахтарі мають воду та їжу. Разом із ними перебувають медсестри. В суботу, на зустріч до протестувальників приїхав заступник міністра енергетики Олександр Зорін. Шахтарі кажуть жодних пропозицій, які б їх влаштували, від чиновника не почули. Тому обіцяють продовжувати протест, поки держава не поверне борг.

"В мене 4 дітей, першого вересня син до школи в перший клас. За що я маю йому все купити, нема за що. Березень, квітень, травень червень – нема зарплати. Дочка старша вчиться, ше молодший є, памперси треба. А вдягнутися, нагодувати, комунальні послуги, проблем багато", – обурюється гірник шахти "Надія" Володимир Бобрович. 

Шахтарі
Шахтарі5 канал

"Вони зараз будуть йти, голова, серце, кисню немає, судини спасаються, спазми, запаморочення. Чим довше вони в шахті тим гірше буде", – каже підземна медсестра шахти "Надія" Ірина Верищак. 

"Заборгованість виникла через те, що зарплата в грошовому вигляді більша, а вугілля продали набагато менше. Вихід з ситуації один єдиний, це ліквідація підприємства. Для того, шоб були виділені кошти на погашення заробітної плати. Допрацювати запаси які є і розрахуватися з працівниками", – пояснює директор шахти "Надія".

Як повідомляв 5.UA, на Луганщині вода у покинутих шахтах підіймається, виштовхуючи повітря і заразом вибухонебезпечний метан.

Попередній матеріал
Як Зеленський вже вдруге проігнорував армію на День Незалежності – "СтопРеванш"
Наступний матеріал
Кордон поліції, яйця, перцеві балончики: чим завершилася акція ЛГБТ-спільноти в Одесі
Loading...

На Луганщині унаслідок обвалу на шахті загинув гірник

Припинити імпорт російського вугілля та повернути борги: чого під ОПУ вимагають шахтарі – "СтопРеванш"

Уряд планує закривати шахти за німецьким зразком

Протест гірників на Банковій: шахтарі Добропілля вийшли під стіни ОПУ – чого вимагали

"Зеленський, виходь!": біля ОП протестують шахтарі та вкладники банку "Аркада"

Нардеп Шахов розповів, чому протестують шахтарі і про проблеми в енергетичній галузі