Щиток для медиків
Щиток для медиків 5 канал

"Перший був з пляшки та вентилятора": захисний шолом для медиків розробили інженери з Харкова

Читайте по-русски
У шоломі можна дихати очищеним від вірусів повітрям протягом 8 годин

Між експериментальною моделлю та майже готовим шоломом – три тижні та три проміжні варіанти. Цей інженерний виріб має надійно захищати медиків під час роботи в інфекційних відділеннях, де лікуються хворі на коронавірус.

Розробляли шолом п'ятеро інженерів з Одеси та Харкова. Вимоги до виробу у розробників – чималі: високий рівень захисту від вірусів, зручність та багаторазовість у використанні.

"Були складнощі з тим, щоб підібрати нормальний фільтр, який би справді працював і не був би імітацією захисту. Підібрати нормальний вентилятор, який зміг би продути цей фільтр. В решті решт підібрати просто трубу, яка була б не надто жорстка, не надто коротка і не надто товста", – каже інженер "Гараж Хабу" Денис Василенко.

Увесь час інженери були на зв'язку з лікарями – з'ясовували нюанси використання захисних шоломів.

"Ми спілкувалися з лікарями стосовно протоколів дезінфекції і саме тому ми обрали матеріал, який може встояти проти цих хімікатів, які використовуються у цьому процесі хоча б декілька разів", – розповідає координатор інженерів "Гараж Хабу" Роман Видро.

Усі комплектуючі складають у майстерні. Каптур та щиток для обличчя. За допомогою лазера тут їх виготовляють за хвилину. Єдине, що треба купувати - запчастини для очищення повітря.

"Якщо це фільтр, то ми беремо вже готові фільтри. Так, ми шукаємо такі, які розповсюджені, щоб їх можна було придбати будь де. Але ми беремо готові та сертифіковані, на яких написано, що вони затримують саме такі частки, які є за розміром як той самий вірус. Тут ми не намагаємось зробити велосипед з нуля", – каже Роман Видро.

У шоломі можна дихати очищеним від вірусів повітрям протягом 8-ми годин. Вартість такого захисту – удесятеро менша за фабричні аналоги. Хоча інженери зізнаються: сертифікацію їхні шоломи не проходили.

Наступного тижня перші п'ять шоломів передадуть інфекційним відділенням лікарень міста. Після випробовування захисту інженери його удосконалять і викладуть у мережу, щоб залучити до виробництва усіх охочих.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Представники бізнесу вийшли на акцію протесту на Майдан Незалежності: чого вимагають
Наступний матеріал
Біологічний реп: як вчителька з Харківщини осучаснила уроки для школярів
Loading...

На Харківщині 62 медики захворіли на коронавірус

Коронавірус підтвердили, а симптомів немає: 9 медиків військового шпиталю Харкова перевірять повторно

На Харківщині у психіатричній лікарні виявили спалах коронавірусу – що відомо