5 канал

Перевірка – до 2-х хвилин: що змінилося на оновленому пункті пропуску між Україною та Молдовою

Нововведення дали можливість збільшити пропускну здатність пункту удвічі

На кордоні між Україною та Молдовою відкрили оновлений пункт пропуску "Паланка-Маяки-Удобне". Про його відновлення чільники двох держав домовилися два роки тому. На реставрацію витратили понад 6 мільйонів гривень. Удосконалили і принцип роботи. Ольга Дунська побувала на урочистому відкритті.

На оновленому пункті пропуску прикордонники вітають зі святами подорожувальників та розповідають про нововведення. Віднині тут діє принцип єдиного вікна. Лілія їде з Кишинева в гості до Одеси. Документи жінці повернули швидше, ніж вона закінчила спілкуватися з журналістами.

"Десь півгодини займало, а зараз, дивлюся, оперативно підійшли, документи здали, можна чекати в машині, можна не виходити", – ділиться враженнями жінка.

"На 1 громадянина, що перетинає кордон, до 2 хвилин на перевірку по всім базам даних. Якщо це буде громадянин України чи республіки Молдова – вони не проходять біометричний контроль – секунд на 15, а для авто до п'яти хвилин, якщо чотири пасажири", – пояснює речник Білгород-Дністровського прикордонного загону ДПСУ Іван Іванчук.

Територія пункту пропуску на українсько-молдовському ко7рдоні – майже три гектари. На них – триповерхівка з робочими приміщеннями для українських та молдовських прикордонників та митників. Поруч – дорога на 10 смуг, замість двох, які були раніше.

Керівник проекту з будівництва пункту пропуску програми розвитку ООН Адріан Беженару пояснює, що різні смуги – для різних видів транспорту: є для автівок, автобусів та для вантажівок.

Такі нововведення дали можливість збільшити пропускну здатність пункту удвічі.

Обслуговуватиме реконструйований пункт пропуску "Паланка-Маяки-Удобне" близько 6 тисяч осіб на добу та дві тисячі машин. Це в декілька разів швидше, аніж було раніше.

Нововведення вплинули не лише на швидкість перетину кордону.

"Одна перевірка паспортів замість двох, один спільний догляд, одна спільна база й для простих людей – це є елементи захисту прав людей, свобод й одночасно надзвичайно ефективний засіб боротьби з контрабандою та корупцією", – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Роботи розпочали в жовтні торік. Коштував проект понад 6 млн євро, з них 4,5 інвестував Європейський союз. Ще понад півтора мільйона додав уряд Молдови.

"Цей проект – приклад, як ефективно використовувати кошти ЄС. Нам вдалося тут розбудувати сучасну євроінфраструктуру й цей проект наближає нас до Європи", – наголосив прем'єр-міністр республіки Молдова Павел Філіп.

Тепер на черзі оновлення ще одного пункту пропуску на українсько-молдовському кордоні – в Кучурганах. За попередніми підрахунками, на його модернізацію необхідно близько 4 млн євро.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У МВС розповіли, як охоронятимуть порядок на новорічних святах та чому приділять особливу увагу
Наступний матеріал
ФСБ тисне на українських моряків, намагаючись їх обманути – Полозов

Обмеження в'їзду в Україну чоловікам з РФ: яка ситуація на кордоні в Харківській області

Зупинили тільки кулі: на Буковині прикордонники ловили "євробляху"

На кордоні з Молдовою зник 23-річний український прикордонник, згодом знайшли його тіло

Журналістку одного з російських телеканалів не пустили в Україну

Винахідливість не врятувала: ДПСУ викрила транзитну схему переправлення українців до РФ

В Одесі та області заборонили вихід у Чорне море невеликих суден