Перетин адмінмежі з Кримом
Перетин адмінмежі з Кримом 5 канал

Перетин адмінмежі із Кримом: у Кабміні роз'яснили підстави перетину КПВВ

Читайте по-русски
Пропуск громадян дозволено в рамках дотримання принципу єдності сім’ї

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій уточнили підстави перетину КПВВ на адміністративній межі з окупованим Кримом. Про це повідомляють у пресслужбі МінТОТ.

"Узагальнено практику гуманітарних підстав для враховування при ухваленні рішень щодо надання права на в'їзд/виїзд до/з тимчасово окупованої території України", – зазначено в повідомленні.

Зокрема, пропуск дозволено в рамках дотримання принципу єдності сім'ї. У разі спільної подорожі членів сім'ї, які мають різну реєстрацію місця проживання, за наявності підстав для перетину КПВВ хоча б в одного члена сім'ї, то інші члени сім'ї також можуть його перетнути.

"Допускається перетин дитиною без супроводу з метою возз'єднання із сім'єю, за умови відсутності підстав до перетину лінії розмежування/адміністративної межі у супроводжуючої особи, проте одночасно з іншої сторони лінії розмежування/адміністративної межі дитину має очікувати уповноважена особа (один із батьків, опікун, інша уповноважена особа)", – уточнюють у міністерстві.

Також перетин дозволяється:

  • у випадку смерті близьких родичів (організації поховання), а також важкої хвороби близьких родичів;
  • тяжких та хронічних хвороб (інсулінозалежний діабет, онкологічні захворювання, потреба в антиретровірусній, протитуберкульозній терапії), необхідність поповнення запасів ліків та проходження регулярного лікування чи терапії;
  • перетин дозволяється особам без прописки на підконтрольній/непідконтрольній уряду України території;
  • перетнути КПВВ може й особа з документами, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання у третій країні, якщо наявні підтвердження запланованої евакуації до цієї держави;
  • перетин дозволили при подачі абітурієнтом документів для вступу до закладів освіти, участь у додатковій сесії ЗНО, а також складання студентами іспитів у закладах освіти.

"Інші випадки, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою лінії розмежування/адміністративної межі в будь-якому напрямку з гуманітарних міркувань, або з метою запобігання порушення основоположних прав (наприклад, у випадку політичного переслідування на окупованій території тощо)", – зазначили у МінТОТ.

Як повідомляв 5.UA, уряд закрив в'їзд та виїзд з окупованого Криму до 30 серпня.

Попередній матеріал
"Нафтогаз" оприлюднив нові тарифи на блакитне паливо
Наступний матеріал
Польща оновила перелік категорій осіб, звільнених від карантину після в'їзду
Loading...