5 канал

"Основне завдання – врятувати хлопців": як воїн-інтернаціоналіст, не стерпівши погрози, вирушив на фронт

Спочатку Володимир воював у складі тоді ще радянської армії в Афганістані, після повернення – демобілізувався

Вогню не відкривають, проте активно намагаються розвідувати – так характеризують поведінку окупантів захисники Щастя на Луганщині. Більшість з українських армійців на фронті від початку російської агресії і з досвіду знають, така тиша згодом переростає у ворожі провокації. Репортаж Вікторії Ковальової.

Володимир – воїн-інтернаціоналіст. Воював у складі тоді ще радянської армії в Афганістані. Повернувся додому й демобілізувався. Навесні 2014-ого знов узяв до рук зброю, після того як колишні побратими-афганці з Росії стали погрожувати.

"Почали погрожувати мені, моїй сім’ї в тому, що вони прийдуть сюди, всіх поріжуть, порубають, спалять дім. І не дадуть мені жити", – пригадує Володимир.

5 канал

Відтоді армієць на передовій. Восени 2017-го року намагався врятувати побратима та сам зазнав поранення. Ногу довелося ампутувати. Але попри це він повернувся до свого підрозділу – служить у штабі.

"Поки не віддав усі борги. Основна задача – врятувати хлопців. Інше все – дурниці", – переконаний боєць.

Зараз Володимир боронить Щастя. Новорічні свята тут минають відносно тихо. Провокації зазвичай відбуваються лише після ротацій у лавах окупантів.

5 канал

"Ні з того, ні з сього, безпричинно фактично, починається обстріл позицій з великокаліберних кулеметів. Не відповідаємо", – розповідає військовослужбовець Роман.

Така поведінка дратує ворога, розповідають бійці. Бойовики намагаються розвідати місця дислокації українського війська й наявне озброєння.

5 канал

"Намагаються прорватися. Взнати нашу позицію. Де ми, що ми, де наше місто. Але ми теж не перший день, як-то кажуть", – зазначає армієць Олександр.

5 канал

"Місцеве населення почало відходити від бойовиків. Прийшли російські військові, прийшли найманці з Росії. Це кримінальні елементи, які вийшли з тюрем. Йшли сюди, бо товариш Путін обіцяв їм, що вони 2 місяці прослужать у Донецьку і повернуться сюди з чистим листом. Тобто вже не сидівшими. Дуже багато людей заїхало сюди так", – пояснює Володимир.

Поки відносна тиша, українські захисники поспішають облаштувати побут.

"Ми стараємося робити все для себе, потім наступники прийдуть і знатимуть, що в них щось є. Кухонька, банька, бліндажик", – розповідає боєць Дмитро.

5 канал

"Війна це не постійні бої і стрілянина. 90% – це облаштування побуту. Як ти його облаштуєш, значить таким і буде твоє здоров'я психологічне, фізичне і твоїх товаришів. А це в нас, слава Богу, в усіх є", – наголосив Роман.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні будуть морозні вихідні: прогноз погоди на 5-7 січня
Наступний матеріал
Катя Осадча та Юрій Горбунов вирушили у відпустку на Маврикій – фото

Не просто "танчики": вражаючі кадри з навчань українських воїнів в ООС – ФОТО

Коли ворожі загони переважають утричі: як в ООС резерви тренувалися відбивати наступ РФ

120-мм міномети та кулі снайпера: на сході загинув один український військовий

Ворог настрою не зіпсує: як відзначають День ЗСУ українські бійці на передовій

Боєць 128-ї бригади потрапив у полон донецьких бойовиків – що відомо

Особливі привітання: бійці ООС завітали до маленького Олексія, що має інвалідність