.
. відкриті джерела

Опалювальний сезон на Дніпропетровщині під загрозою через поведінку місцевої влади – "Нафтогаз"

Читайте по-русски
Не раз були ситуації, коли виробники тепла накопичували борги, а через рік зникали разом з грошима, передавши котельні іншому підприємству, кажуть у компанії

Мешканці міст Дніпро, П'ятихатки, а також сіл Софіївка, Лихівка та Саксагань на Дніпропетровщині можуть лишитися без тепла ще на початку опалювального сезону. Причиною цього є бездіяльність місцевої влади, повідомляють у НАК "Нафтогаз".

Зазначається, що підприємства КП "Дніпротеплоенерго", які постачають тепло до цих населених пунктів, звернулись до "Нафтогазу" для укладання договорів на постачання газу. Разом з цим вони використовують котельні, колишні користувачі яких мають значні борги перед "Нафтогазом" за раніше використаний газ.

"Згідно з вимогами ст. 22 Закону України "Про теплопостачання" ці підприємства зобов’язані були для укладання договору перевести на себе борги попередників. Однак тепловиробники категорично відмовляються виконувати вимоги законодавства", – повідомляють у компанії.

Там додають, що мешканці згаданих населених пунктів, Дніпропетровська ОДА, Дніпропетровська облрада (якій і належать згадані виробники тепла), а також Кабмін і Міністерство розвитку громад поінформовані про можливий зрив опалювального сезону.

"Найбільш серйозний ризик для початку опалювального сезону – безвідповідальність окремих органів місцевої влади, які або некомпетентно виконують свої обов’язки перед громадами, або прямо беруть участь у зловживаннях", – зазначив перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.

Він додав: "Проблема з’явилась не сьогодні. У місцевої влади було досить часу для розв'язання питання із заборгованістю теплопостачальників, але вона обрала позицію невтручання, поставивши під загрозу комфорт та здоров'я своїх виборців".

У "Нафтогазі" зазначають, що неодноразово виникали ситуації, коли виробники тепла накопичували заборгованість, а через рік ці "боргові ями" зникали разом з грошима, передавши котельні іншому щойно створеному підприємству.

"При цьому більшість таких підприємств діє під контролем представників місцевої влади. Така безвідповідальність перетворює населення на жертв недобросовісних підприємців і чиновників", – сказав Сергій Перелома.

У "Нафтогазі" вимагають від місцевих органів влади Дніпропетровщини контролювати дотримання законодавства комунальними підприємствами і в разі необхідності надати їм необхідну фінансову допомогу, щоб опалювальний сезон у зазначених населених пунктах розпочався вчасно.

Раніше 5.ua розповів про докладну ситуацію з початком опалювального сезону в Україні.

Попередній матеріал
Клімкін: Я абсолютно впевнений, що Росія завдасть військового удару по півдню України
Наступний матеріал
Хорошковський радить самому Богдану, а не мені – Нефьодов
Loading...