Тарифи за опалення
Тарифи за опалення Depositphotos

"Розпочинається сезон спалювання грошей": експерт про увімкнення опалення в Україні

Читайте по-русски
Вже час відходити від радянщини у вигляді урочистого запуску опалювального сезону, – наголошує координаторка ГМ "Опора"

Координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "Опора" Тетяна Бойко прокоментувала в ефірі "5 каналу" старт опалювального сезону – і його узгодженість із загалом теплою погодою в Україні.

"Я би дуже хотіла, щоби про старт опалювального сезону ми перестали взагалі говорити, як про якусь проблему, як колись виходили ув радянські часи на демонстрацію. Усі бачать, що прогноз на наступні два тижні 18-21° тепла – і тут з'являється карта Мінрегіонбуду, де написано, що майже скрізь розпочато опалювальний сезон. Я у своєму Facebook написала, що розпочинається сезон спалювання грошей. Це реально спалювання грошей, на вітер", – бідкалася експерт.

Вона бачить чіткий, але не дуже відомий варіант розв'язання цієї проблеми.

"Я мрію про те, щоб у кожної будівлі, чи муніципальної, чи державної, була система погодного регулювання. Тоді, коли розумна система бачить, що от стало холодно, в цьому будинку потрібно тепло. І вона вже запускається. А от іншому будинку не потрібне тепло", – каже Бойко.

На подив ведучого, що такі системи – це, вочевидь, дуже неблизьке майбутнє для українських реалій, експерт запевнила, що воно є цілком реальним.

"Цей захід, він дуже дешевий, про нього рідко хто говорить. Це індивідуальний тепловий пункт системи погодного регулювання. Він окупається від 1,5 до 3 років. Це дуже дешево і дуже правильно. Але, на жаль, ми не бачимо масової якоїсь ситуації. Є міста, області, де взято курс на це, де є сприяння, якась місцева програма, місцевих органів самоврядування. І програма теплих кредитів поширюється на встановлення індивідуальних теплових пунктів", – пояснила вона.

І додала: "Але це трошки ширше, бо треба і встановити, і налагодити це, і людей, які будуть за цим дивитися. Але це точно дало би нам змогу уникнути цього урочистого запуску опалювального сезону. Особливо коли він недоречний".

Дивіться також запис усієї розмови:

Попередній матеріал
Обурлива поведінка Мендель: журналіст Яневський звернувся до суду через бездіяльність слідчого
Наступний матеріал
Єдина: Харківська міськрада підтримала впровадження "формули Штайнмаєра" – реакція містян

"Київтеплоенерго" планує збільшити тарифи для населення приблизно на 30%

"40% тепла просто обігрівають космос": Гончарук розповів, наскільки Україна готова до опалювального сезону

Жителям багатоповерхівок дозволили мати "своє" опалення та гарячу воду

Запаси газу в Україні сягнули максимуму за останні 7 років – "Нафтогаз"

На підготовку до опалювального сезону 2019-2020 виділять 13 млрд грн – включення

Кабмін обмежив тариф на опалення і гарячу воду: як зміниться вартість комірного