Геннадій Зубко
Геннадій Зубко 5 канал

На підготовку до опалювального сезону 2019-2020 виділять 13 млрд грн – включення

Читайте по-русски
Аби не мати проблем із "Нафтогазом України", теплоелектростанції мають розрахуватися принаймні на 90%

На підготовку до опалювального сезону 2019-2020 планують виділити близько 13 млрд грн. Таку цифру назвав під час селекторної наради віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко. За його словами, підготовка житлового та соціального фондів іде за графіком. Подробиці – від кореспондентки "5 каналу" Ірини Шевченко.

Втім є проблеми, каже Зубко, із розрахунками. Якщо населення розраховується за тепло і водопостачання на більше як 100% відсотків, то підприємства, зокрема деякі теплоелектростанції, накопичують борги. Аби не мати проблем із "Нафтогазом України" вони мають розрахуватися принаймні на 90%.

Це вдається далеко не всім. Зокрема, херсонська ТЕЦ уже заборгувала близько 600 млн грн. Матеріали щодо керівництва вже передані у правоохоронні органи. Також віцепрем'єр-міністр повідомив, що майже у кожній області підприємства потребують перевірки обґрунтування тарифів.

"Я хочу повідомити, що безпосередньо 21 підприємство зараз буде перевіряти Держаудитслужба, щоб ті тарифи, які встановлені на місцях, – перевірити їхню ефективність і наскільки вони відповідають дійсності", – зазначив Зубко.

Міністр регіонального розвитку наголосив, що аби теплорозподільчі підприємства не мали проблем із боргами, були створені всі умови, зокрема і щодо реструктуризації на 5 років. Загалом, у розпорядженні місцевих бюджетів знаходиться близько 234 млн грн. І за раціонального використання цих коштів має вистачити для проходження опалювального сезону.

"У нас усіх кошти для проходження опалювального сезону в першу чергу виділяються, і це відповідальність місцевого самоврядування. Тому від того, наскільки кожне місто передбачає в пріоритеті і регламентні роботи, і підготовку до сезону – це вже залежить від керівника. Ви бачили, що є міста, які залучають кредитні кошти, реструктуризують і реконструюють свої підприємства, вкладають у мережі, в утеплення будинків. А є ті, які чекають, що хтось за них повинен прийти і зробити", – зауважив Зубко.

Нагадаємо, місяць тому Кабмін обмежив тариф на опалення і гарячу воду.

Попередній матеріал
На Полтавщині другий день горить сміттєзвалище – подробиці
Наступний матеріал
Князєв повідомив, з яких областей почнеться реформа кримінальної поліції
Loading...