ООС
ООС 5 канал

Окупанти отримали від Росії сучасні боєприпаси й дистанційно засипають мінами позиції ЗСУ – подробиці

Читайте по-русски
Армійці впевнені: ворог активізувався через ротацію на супротивній стороні, яка відбулася на початку минулого тижня

Неділя поблизу Майорська була гарячою. Щойно Володимир заступив на пост, над головою почали свистіти кулі.

"Спочатку працював один. Стрілецька. 5, 45 працювало. Не дуже інтенсивно. Потім підключився ще один автомат. І закріпили це все 7, 62. Це йшли обстріли по нашій верхній позиції. Прицільний вівся вогонь. То вони розуміють, де ми є, і куди вони стріляють", – розповів військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Армійці на провокацію не відреагували. Ворог збільшив калібри та інтенсивність. У бік українських захисників полетіли 82-міліметрові міни.

"Ви б якщо вилізли на терикончик, то там все обстріляне! Міни тут – звична справа! До 10, до 20 мін. Практикують", – каже боєць Дмитро.

А щоб українські армійці не могли пересуватися навіть власними позиціями – ворог дистанційно мінує периметр протипіхотними мінами, забороненими міжнародними конвенціями.

"Вони перекручували міни на РПГ, стріляли цими мінами і під шумок кидали ПОМ-2. Є характерний хлопок, коли вона викидає розтяжки свої. Почули цей хлопок, здійснили доповідь, усе переміщення було закрито", – зазначив армієць Владислав.

"У тієї сторони немає заборон! Заборони є в нас! А там немає!" – наголошує Володимир.

Після того, як міну знешкодили, армійці виявили на снаряді нове маркування, яке свідчить про те, що окупанти отримують із Росії вже не застарілі радянські, а сучасні боєприпаси.

"ПОМ-2 Р1БС. Цей різновид міни прийнятий на озброєння Російською Федерацією 1997 року. Саме ця міна виготовлена 2002 року. Якщо стандартна ПОМ-2 самоліквідовується впродовж 100 годин, то ця міна не знищується. Вона як стане на бойовий звіт, так і буде стояти, доки її не знімуть", – зауважив В'ячеслав.

У сусідньому Зайцевому теж гаряче. Минулого тижня на позиції прилетіла вирва від міни. Такими захисників Зайцевого окупанти засипають майже щодня.

Загроза тут може бути як із землі, так і з повітря. Дедалі частіше ворог використовує безпілотники не лише для спостереження, а й для активних боїв. Найчастіше з них скидають уламкові гранати.

"Летить безпілотник, для нього причеплений ВОГ. Він прилітає до певного місця. І, я так розумію, що дистанційно натискається якась кнопочка, і те, що він несе, просто летить вниз. Він собі летить назад, а снаряд падає", – пояснює військовослужбовець ЗСУ.

"Люблять" нашу бригаду. Оскільки ми із Західної України, то у них є особлива "любов" до нас", – запевняє армієць Дмитро.

Армійці упевнені: ворог активізувався через ротацію на супротивній стороні, яка відбулася на початку минулого тижня. Нині боєм новоприбулі найманці шукають слабини в обороні українського війська.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція
Наступний матеріал
Фруктовий і ягідний сезон у Києві: де можна придбати херсонську полуницю за 40 грн – включення
Loading...

Окупанти на Донбасі влаштували гранатометний обстріл позицій ЗСУ – один армієць поранений

Захищають цілими родинами: як армійці ЗСУ обороняють околиці Донецька та що кажуть про провокації ворога

На Донбасі внаслідок обстрілів російських окупантів загинув армієць ЗСУ