на Рівненщині американські метелики
на Рівненщині американські метелики 5 канал

Оголошено карантин: на Рівненщині американські метелики масово знищують плодові дерева

Читайте по-русски
За сприятливих умов метелики відкладають до 2-2,5 тис. яєць – кожна самиця

На Рівненщині плодяться американські білі метелики. Вони відкладають личинки, від яких потерпають плодові дерева та клени. Американські метелики уразили в області 12 гектарів земель. У кількох районах запроваджений карантинний режим.

У селищі Гоща – майже жодного вцілілого плодового дерева. Усі вкутані у біле павутиння. Дерева почали гинути на початку літа. Метелики поширюються по деревах дуже швидко. День за днем окупують дедалі більше територій.

У соціальних мережах місцеві мешканці розміщають приголомшливі фото та відео, як гусінь лазить не лише по деревах, а й по стінах будинків та парканах.

Мешканка Раїса каже: "Із ранку до вечора нікуди, збирали оцю гусінь. Чоловік збирав пилосмоком, а я віником змітала. Воно страшне, по вікнах, стінах спускалося. За 4 дні – 10 відер повних".

Нині американськими метеликами уражено понад 12 га території Рівненщини.

"Перше покоління відклало яйця, вони дуже плодючі метелики, до 2 тис. яєць самиця відкладає. Вони розмножились і друге покоління почалося, гусінь. Були сприятливі погодні умови і вони відродилася у великій чисельності. Оце ми спостерігаємо. У серпні друге покоління. Люди масово почали звертатись", – пояснює завідувачка відділу фітосанітарного аналізу ДУ "Рівненська фітолабораторія".

Гусінь від білого метелика найбільше вражає плодові дерева та клени, але загалом від неї потерпають 250 видів рослин. Фітосанітарні служби запровадили карантин у Гощанському, Сарненському та Здолбунівському районах Рівненщини.

"Зразу личинки, як виведуться, то вони знаходяться у невеликому коконі, обвиті у павутині, тому цю павутину краще зняти і знищити маленьку. Ніж потім усі ці 2,5 тис. шкідників розповзуться по всьому дереву. І тоді вже треба буде знищувати все дерево", – наголошує заступник начальника управління Фітосанітарної безпеки Олександр Столярець,

За прогнозами фітосанітарних служб, наступного року площі поширення метелика збільшаться, адже лялечки гусені благополучно зимують у корі дерев і гинуть лише при сильному морозі. Тож рекомендують зрізати та спалювати уражені гілки та дерева чи піддавати їх хімічній обробці.

Сніжана Юр'єва, Рівненська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко не прийшов на допит у ДБР, має поважну причину – включення
Наступний матеріал
Зеленський представив нового голову Рівненської ОДА – що про нього відомо