Українські кораблі прямують до Одеси
Українські кораблі прямують до Одеси 5 канал

"Очікують у порту Одеси в середу": українські кораблі прямують додому – сюжет

Читайте по-русски
Очевидці повідомляють, що в катері "Бердянськ" помітна залатана пробоїна

Захоплені Росією в листопаді торік українські кораблі прямують додому. За попередніми даними, в порту Одеси вони мають бути в середу зранку. У МЗС уже заявили, що і катери, і буксир одразу ж відправлять на експертизу. Перевірка має дати відповіді на запитання, чи вилучали з них російські силовики  обладнання та документацію. В Одеському порту кораблі зустрічатиме в середу кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

Малі броньовані артилеристські катери "Нікополь" та "Бердянськ", а також буксир "Яни Капу" очікують у порту Одеси в середу. Раніше за ними вирушили два буксири "Гайдамака" та "Титан", а також пошуково-рятувальне судно "Сапфір". З російськими кораблями, які супроводжували полонені катери та буксир, вони зустрілися у східній частині Криму поблизу Феодосії.Речник ВМС України Олег Чалик сказав: "Було успішно розпочато процес щодо передачі наших катерів, який відбувається відповідно до плану, наразі катери відправлено до материкової частини України".

У другій половині дня буксири вирушили у зворотному напрямку. За інформацією морських експертів, за швидкості приблизно 7 вузлів і відстані до Одеси близько 300 миль дорога може зайняти майже 2 доби. Тож розрахунковий час прибуття до Одеси – це ранок середи.

Також, повідомляють очевидці, в катері "Бердянськ" помітна залатана пробоїна.

За повідомленнями російських ЗМІ, з українських кораблів зняли все озброєння та вилучили всю морську документацію. При цьому МЗС РФ повідомляє, що Росія передає Україні кораблі начебто на відповідальне зберігання в рамках кримінального провадження.

Тим часом заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що в Гаазі починається слухання справи щодо порушення Росією морського права.

"Поки "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в Гаагу, де вже в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24-х членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації – ред.) за Конвенцією ООН з морського права", – сказала Зеркаль.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше стало відомо, що РФ повернула нарешті і кораблі, вони прямують до Одеси.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські судна "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя. Тоді в полон потрапили і 24 українських військовослужбовці. 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив, що Росія має звільнити наших моряків і повернути судна. Утім, моряки повернулися на батьківщину лише 7 вересня в рамках українсько-російського обміну полоненими.

Ольга Дунська, "5 канал"

Попередній матеріал
Виконали вимогу трибуналу: Загороднюк акцентував, що повернення Росією кораблів не є "актом доброї волі"
Наступний матеріал
"Все погано з цією кримінальною справою": провадження ДБР проти Порошенка коментують за кордоном
Loading...