Переселенці з Донбасу
Переселенці з Донбасу 5.ua

Нове життя з новою справою: У Краматорську вимушені переселенці виграли грант на започаткування бізнесу

В службі зайнятості кажуть, нерідко переселенці зі своїми знаннями та досвідом стають локомотивом для інших людей

Нове життя з новою справою. Вимушені переселенці з допомогою міжнародних організацій та державної служби зайнятості, відкривають власний бізнес. Чи легко жити по-новому, дізнавався журналіст "5 каналу" Микита Луцький.

Сергій Сторож – колишній шахтар із Донецька. Коли почалася війна, пішов до Збройних Сил України, після демобілізації оселився в Бахмуті. Тут разом із дружиною вирішив відкрити власний бізнес – вирощувати гриби. Написав бізнес-план та виграв грант чеської благодійної організації.

"Ми вчимося. Це той досвід, який в школі вам не розкажуть, і в книжці не напишуть. Це все треба пробувати самому. Ми плануємо так поки, а як воно вийде, я ж не знаю", – каже чоловік.

Невеликі обсяги виробництва цілком можуть прогодувати родину,  розповідає дружина підприємця-початківця Тетяна. Але вже мріють про розширення.

Жінка говорить: "Тепер ми хочемо спробувати захистити ще один грант, але це ми хочемо великий. Щоб розширитися і щоб більше приміщення, і, може, людям вийде ще й дати роботу".

Колишня співробітниця банку з Донецька Олена Кузьменко тривалий час не могла знайти роботу в Лимані, тому вирішила відкрити власну крамничку. Тепер завдяки іноземному гранту та підтримці центру зайнятості, вже планує відкрити другий магазин у місті.

Олена зауважує: "Рівень життя змінився. Я не можу сказати, в кращу або в гіршу сторону. Але я позитивно ставлюся до змін, я вважаю, що все-таки більшою мірою в позитивну, бо ми створюємо робочі місця, ми даємо людям роботу".

В службі зайнятості кажуть, нерідко переселенці зі своїми знаннями та досвідом стають локомотивом для всієї громади. І саме у цей час таким людям необхідна підтримка у їхніх ініціативах.

"Перша грантова програма, яка націлена на підтримку саме стартапів внутрішньопереміщених осіб, і це до 25 тисяч. Друга грантова програма це вже стимулювання роботодавців. Тут вже на 1 робоче місце при створенні робочих місць близько 38 тисяч виділяється. Але не більше 4 робочих місць і в цілому це 152 тисячі", – роз'яснює начальник відділу Донецького обласного центру зайнятості Ніна Малина.

Крім того, держава стимулює надання робочих місць саме переселенцям: обіцяє компенсацію витрат на зарплату переселенцям на термін від 6 місяців до одного року.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Попередній матеріал
Собачий нюх проти "техногенної катастрофи": У Павлограді відбулися національні змагання псів-рятувальників
Наступний матеріал
У Львові унікальний природознавчий музей – на межі банкрутства
Loading...

У Запоріжжі затримали трьох посадовців, які привласнювали гроші переселенців

Україна повинна спростити умови для дітей переселенців з Донбасу та Криму – Джапарова

Вигук "За ВДВ!" набув нового незвичного значення: ветерани АТО йдуть у чиновники