газ
газ goodvin.info

Нічийні 60 км труб: 300 квартир у Черкасах залишилися без опалення – причина

Читайте по-русски
Міська рада на всі звернення відповідає лише обіцянками

Квартири досі без опалення через нічийні теплові мережі в Черкасах. У місті близько 60 кілометрів труб не мають власника, тож ремонтувати їх нікому. А комунікації зносилися, тож там постійно трапляються прориви. Мешканці залишаються без тепла, а на всі звернення міськрада відповідає лише обіцянками. Як повернути тепло у квартири – знають журналісти "5 каналу".

Грибок на стінах, бо немає опалення, розповідає Наталія Ярова. Вмикають обігрівач, через це за електроенергію щомісяця отримують платіжки на 800 гривень. Але у квартирі все одно холодно.

"Вимушені стелити ковролін на підлогу, застилати все, спати під двома ковдрами, якщо ще щось робиш, то ще нічого, а потім змушений ходити ось у таких кофтинах, в теплих капцях", – каже місцева мешканка Наталія Ярова.

Без опалення залишилися майже три сотні квартир цього будинку ще три роки тому. Допомоги від комунальників не дочекалися, а от платіжки отримують щомісяця.

"Платимо по дві з половиною тисячі, питається, за що", – каже мешканка будинку Світлана Бабай.

Сантехнік Юрій пояснює: ці труби ніхто не хоче ремонтувати, бо власника вони не мають. Відколи побудували будинок, систему на утримання так ніхто і не взяв.

"Малювали, створювались тоді, коли будувались оці будинки, прокладались комунікації. Це схема ще 90 року", – каже сантехник Юрій.

Мешканці будинку вже кілька разів зверталися до міськради, щоб комунальники відремонтували трубу. Але відповіді їх обурили.

"Ця пропозиція буде виконана в 2021 році. Ну, тобто ще рік почекайте, поплатіть за тепло, що не отримуєте, а потім ми може вам допоможемо, це не повинно так бути", – зазначає голова ОСББ Лариса Момадова.

Начальник департаменту ЖКГ приїхав зустрітися з мешканцями. Каже, опалення у будинку одразу не відремонтували, бо ще на кількох таких самих комунікаціях у місті сталися серйозніші прориви.

У Черкасах близько 60 кілометрів труб нікому не належать, їх побудували та обслуговували місцеві підприємства, які згодом припинили роботу, решту ж теплових мереж комунальники на баланс так і не брали.

А тому ніхто їх і не ремонтував. З часом комунікації дедалі більше зношувалися. На баланс їх не готові брати і зараз, кажуть в одному з теплопостачальників, Черкаській ТЕЦ, бо частина з них уже як рншето. Візьмуть на обслуговування, лише якщо комунальники замінять труби.

"Звичайно, проблема, це наші збитки, ми не виставляємо рахунки, не заробляємо кошти, це теж проблема, але найбільша проблема, що люди мерзнуть. Ми також ремонтуємо, але найперше ті, що примикають до наших мереж", – каже голова правління ПРАТ "Черкаське хімволокно".

Комунальники кажуть: лагодити комунікації коштом міського бюджету та передавати на баланс теплопостачальникам планують. Проте не всі й одразу.

"Тобто виділяємо 360 млн чи 400 млн і можна за один рік це зробити, але таких грошей нема", – каже начальник управління ЖКГ.

Щороку відновлюють по кілька теплотрас. Мешканцям радять принести документи на нічийні комунікації до міськради. Їх замінюватимуть поступово. А будинкам, де тепла вже немає, радять звертатися і до теплопостачальника, щоб він опломбував систему та перерахував платіжки.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Усі роблять вигляд, ніби нічого немає": треба шукати юридичні рішення в ситуації з КСУ – Денисенко
Наступний матеріал
Президент Вірменії закликав прем'єра Пашиняна піти у відставку – подробиці
Loading...

У Черкасах пацієнти викрали обладнання з переповненого COVID-відділення лікарні

Євпак розповів, з чого планує розпочати роботу на посаді міського голови Черкас

Інфекційна лікарня замість пологового будинку – у Черкасах хочуть створити більше місць для хворих на COVID-19

Хворіють на COVID-19 вже за другим колом: як нечесні пацієнти наражають на небезпеку лікарів

"Пожежа під землею": рятувальники другий тиждень приборкують тління торф'яників на Черкащині – сюжет

У Черкасах рибалки самостійно зариблюють Дніпро – у чому причина