ВЕЗ
ВЕЗ ekonomika.ko.net.ua

Дві вільні економічні – на сході й на заході: що про таку ініціативу Офісу президента думають підприємці з різних регіонів

Читайте по-русски
Не всі розуміють, що передбачає можлива вільна економічна зона

Даєш вільні економічні зони – одну на сході, іншу на заході. Такою новиною ошелешив чільник Офісу Президента. Підтримати пільгами хочуть не лише Донбас, а й якусь територію в Західній Україні. Як ставляться підприємці з різних регіонів до таких ініціатив? І чи знають про ідеї Банкової в парламенті – журналісти "5 каналу" збирали думки.

"Ми плануємо створити не тільки вільну економічну зону на Донбасі, а ще й другу економічну зону в західній Україні", – така новина ошелешила українців.

Останні місяці в Офісі Президента активно просували ідею вільної економічної зони на Сході. А гарант звертався щодо неї до українців у своєму опитуванні в день виборів. Ще першу не впровадили, а вже хочуть другу.

В якій саме із західних областей – таємниця. Запитали мешканців Львівщини, чи треба їм вільна економічна зона. 

"Саме слово вільна, значить незалежна від якихось економічних подій, чи як там назвати", – припускає мешканка Львова Лариса.

Львівська підприємиця Кетіно Равлюк 26 років продає одяг, має кілька магазинів. До планів влади ставиться скептично.

"Якщо вільна економічна зона буде в якомусь регіоні, то це буде чудова схема уникнути і мінімізувати оподаткування", – каже вона.

А от у сусідній Івано-Франківської області ідею влади підтримують.

"Має бути для підприємця додатковий бонус, вільна економічна зона буде таким бонусом, бо принаймні за ті ризики, які я несу в цій ситуації – я можу мати певні пріоритети як підприємець, який інвестує в нашу країну", – каже підприємиця Вікторія Шихоріна.

А чим гірше ми – це вже питає ресторатор із Черкас. Каже, якщо пільги – то для підприємців усієї країни.

"Ці зони були і раніше, давайте побачимо, що там було – там крали. Там можна робить ізбранним, а тут не можна, якщо вже робить зону, то робіть на всій Україні, я думаю нічого арного ті зони нам не приведуть. Таку ощущєнія що у нас не державники, а государєви люді, державників у нас давно вже нема", – вважає ресторатор із Черкас Андрій Черненко.

В Офісі Президента переконують: треба рятувати депресивні території. 

"Це проєкт для того, щоби в першу чергу залучити інвестиції і для того, щоби дійсно відновити і зробити з депресивного району процвітаючий район україни", – заявив Андрій Єрмак.

А ось у профільному комітеті парламенту жодних ініціатив із Банкової ще не бачили.

"Дуже часто ці вільні економічні зони використовуються як внутрішні офшори, нічим гарним це не закінчується, що стосується останніх заяв – мені здається, що там більше популізму і політики, ніж якогось грунтовного підходу і тим більше юридичного підходу", – сказав член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк з "Голосу".

Щодо вільної економічної зони на заході, ніякої конкретики від влади немає. А ось щодо такої зони на сході, її запровадження на 30 років – це частина так званого мирного плану Кравчука, який цього тижня презентував голова української сторони в тристоронній групі. 

Яна Лимаренко, Марта Шикула, Ольга Рега, Ірина Сисак, "5 канал"

Попередній матеріал
МОЗ оновило список країн "червоної" зони
Наступний матеріал
На Київщині представили розвідувально-ударний безпілотник "Сокіл-300"
Loading...
Шмигаль заявив, що підтримує створення вільних економічних зон на сході України

Шмигаль заявив, що підтримує створення вільних економічних зон на сході України

Вільна торгівля, безвіз та інвестиції: як пройшла зустріч Гончарука з послом Канади

Вільна торгівля, безвіз та інвестиції: як пройшла зустріч Гончарука з послом Канади

Зеленський схвалив ратифікацію змін до угоди про зону вільної торгівлі з Грузією – що це значить

Зеленський схвалив ратифікацію змін до угоди про зону вільної торгівлі з Грузією – що це значить