5 канал

"Небесні воїни": як відпрацьовують десантування у воду бійці ВДВ

Десантування з гелікоптера на воду – це черговий етап підготовки бійців високомобільних десантних військ

Учасниками десантування стали понад 250 вояків. Вони відпрацьовували навички на річці Південний Буг, передає кореспондент "5 каналу". 

Стрибки з парашутом у воду – обов'язковий етап підготовки кожного десантника, розповідає командувач високомобільними військами Михайло Забродський. Він стрибає разом із підлеглими.

"Ділянка річки Південний Буг, і саме розташування 79-ї десантно-штурмової бригади створює ідеальні умови для того, щоб всі вимоги для майданчика приводнення були виконані", – зазначає командувач високомобільних десантних військ ЗСУ Михайло Забродський.

Військові запевняють, що на воду стрибати легше, аніж на тверду поверхню. Найгірше, що може статися – якщо купол парашуту накриє бійця у воді і той почне панікувати. Тому під час навчань дії відпрацьовують до автоматизму.

"Треба завжди бути спокійним, тверезо мислити, розуміти, що ти робиш. Тому ми підготовку доводимо до автоматизму, щоб руки все робили. Голова не працює, а руки вже знають, що, як робити", – пояснює боєць Віталій Фролов.

"Кожен боєць повинен вміти приводнюватися. Розробляємо різні варіанти десантування у різних випадках – на воду, на землю. Куди б не було – дадуть команду і будемо приземлятися", – зазначає вояка Максим Караваєв.

Герой цих навчань – капітан Сергій Романовський. Це його 75-й стрибок, втім, перший після тяжкого поранення. Восени 2014-го Сергій у зоні проведення АТО втратив ногу, але вирішив армію не залишати та повернутися у небо. Командування пішло офіцеру назустріч і дозволило стрибати разом з усіма.

Як проходили такі незвичні стрибки – дивіться у сюжеті:

Дмитро Орлов, Олег Хусаїнов, Миколаїв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Приводнення БТР-80: як "чорні бeрeти" відточують майстерність дій на суші та у воді – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Завіса між США та РФ": Експерт про проблеми дієвості санкцій в Росії
Наступний матеріал
Експерт: "Під час війни паради і проводяться"