День ВДВ
День ВДВ 5.ua

День ВДВ: спогади бойового десантника

За словами військовослужбовця 2-го батальйону 95-ї аеромобільної бригади ЗСУ Володимира Шевченка, у 2015 році роль усіх військ на сході була однаковою – тримати оборону

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" демобілізований військовослужбовець 2-го батальйону 95-ї аеромобільної бригади ЗСУ Володимир Шевченко розповів про те, якою була роль ВДВ у 2015 році під час війни на сході.

"Роль ВДВ у війні на сході. Принаймні у 2015 році, коли я проходив службу роль ВДВ, так як і всіх інших родів військ, вона була однаковою – тримати оборону. Це була окопна війна. Ми не брали участі в штурмах, звільненнях міст, на жаль, чи, навпаки, на щастя. Окопна війна – тримати, укріплювати, вкопуватися, відповідати на обстріли, якщо було чим. По-перше, це дуже напружує психологічно, по-друге, коли ти бачиш, що вони обстрілюють не тебе, а мирних мешканців – це дуже... це краще, щоб вже тебе "крили". Більша частина обстрілів, коли ми стояли в тій же Авдіївці, проводилася не по нас, а по місцевих , по тому ж Коксохіму. І це було дуже важко, просто ти сидиш і чуєш, як через тебе літають ці міни і десь когось убивають", – розповів військовослужбовець.

За словами Володимира Шевченка, в той час коли він був на сході у 2015 році, противники вели тактику випаленої землі, аби посіяти паніку та вбити якомога більше мирного населення.

"Тактика випаленої землі, посіяти паніку, терор, вбити якомога більше мирного населення. Всі три місяці, які особисто я та мій підрозділ провели на лінії зіткнення, були в Авдіївці. Потім ми ще провели декілька місяців у зоні АТО, це було вже контрабандні рейди, ми боролися з контрабандою. А потім вже проводили останні 5-6 місяців до дембеля під Кримом і тримали оборону там", – зазначив військовослужбовець та додав, що активність обстрілів противника значно зростала в той час, коли приходив черговий "гумконвой".

"Коли їм потрібно було, то "клали" дуже точно. Коли приходив черговий "гумконвой" – дуже загострювалися обстріли. В нас така примета була – прийшов "гумконвой" – 4-5 днів дуже щільних обстрілів. Якщо довгий час не було "гумконвою", то інтенсивність обстрілів спадала, і якраз це були найспокійніші дні", – додав Володимир Шевченко.

Попередній матеріал
Коли бійців "збирають докупи": як півсотні поранених воїнів у Львові лікуються
Наступний матеріал
"Водяна брама" та мотопомпи: як українці рятуються від шаленої спеки
Loading...

Сталевий стрижень війська: в Україні святкують День ВДВ

"Спокійні дні можна злічити на пальцях": Як бійці ЗСУ захищають позиції на Світлодарській дузі

Штурмовики, авіація, піхота: на Широкому лані тренується повітряний десант ВДВ