Врятована від незаконної "евакуації" у ворожу країну. Медсестра вдочерила дитину, яку хотіли депортувати на територію росії під час окупації Херсону. Це був чи не єдиний шанс залишити її в Україні. Як нині живе родина та на які хитрощі йшли медики, щоб завадити окупантам вивозити дітей на росію – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Валентина Федорчук.
Маленькій Кірі – півтора року. Її прийомна мама Тетяна пригадує, як уперше побачила дівчинку.
"Моя подруга сказала, що є така хорошенька дитинка і на мене схожа. Я спочатку боялася йти, але потім пішла, і все, я звідти вже не йшла. Тому що справді вона мені сподобалася. Я так до неї прив'язалася дуже сильно", – поділилася мама Кіри Тетяна Павелко.
Біологічна мати залишила Кіру в пологовому будинку. Звідти дівчинку перевели до Херсонської обласної дитячої лікарні. Тут вона і зустріла свою справжню маму – медсестру одного з відділень. Тетяна розповідає: забрати немовля додому одразу не вийшло. Тож разом із чоловіком почали хвилюватися, коли окупанти оголосили про так звану евакуацію із примусовим вивезенням до ворожої країни.
Читайте також: Голова Червоного Хреста білорусі визнав свою участь у депортації українських дітей – Київ вимагає арешту.
"В грудному відділенні лежали троє діток: трьох, шести і дев'яти місяців. На лікування до нас надійшли і їх забрали. Казали, що хочуть цим діткам надати професійне лікування, якесь там супер-пупер, профілактику, оздоровити цих дітей і дітки повернуться. Але так діти і не повернулися, жодна", – розповіла Тетяна.
Щодня в лікарні складали списки дітей, які не мали батьків, планували вивозити до росії. Тетяна вмовляла адміністрацію лікарні, аби Кіра не потрапила до цього списку. Зізнається, ладна була навіть на викрадення. Колеги жінки, які працювали під час окупації, розповідають: аби не віддавати окупантам своїх маленьких пацієнтів, постійно вдавалися до хитрощів.
"158 дітей за час окупації пройшло через наше відділення. Це тільки недоношені, доношені, у нас було багато операцій. Ми працювали на повну", – сказала лікар-анестезіолог відділення анестезіології новонароджених Олена Кішенінова.
Дивіться також відео: "Діти для путіна": фільм-розслідування про насильницьку депортацію маленьких українців на росію.
"Частина дітей була на самостійному диханні, але ж ми приклеювали трубочки інкубаційні, включали апарат і показували, що ці діти не можуть бути евакуйовані на ту сторону, бо стан не дозволяє евакуювати", – зізнався лікар-анестезіолог відділення анестезіології новонароджених Олександр Шмалько.
Якби окупанти викрили обман, медикам було б непереливки, каже завідувачка відділення. Жінка переконує: більшість медпрацівників мали патріотичні настрої, тож їм вона довіряла.
"По документам все це зробили. Коло кожної дитинки поставили такі апарати ШВЛ, дозатори, щоб було правдоподібно і два листочки призначення було, один для кацапні, а один наш. Нас ніхто не здав, тільки допомагали і, слава Богу, все закінчилося добре", – зауважила завідувачка відділенням анестезіології новонароджених Ольга Пілярська.
Кірина історія завершилася щасливо: дівчинку вдочерили, і нині в неї є батьки. А от дому нема – його знищила російська армія. Спочатку снарядом, а потім будинок затопило через теракт на Каховській ГЕС. Нині родина тимчасово мешкає в родичів.
Валентина Федорчук, Владислав Радковський, Херсон, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Тут зупинявся поїзд із найдовшим маршрутом в Україні: окупація перетворила залізничну станцію Святогірську на привид – фото









