Новонароджена дитина
Новонароджена дитина Shutterstock

Народження під обстрілами: як працюють пологові будинки Миколаєва в умовах війни – сюжет

Читайте по-русски
У перші два місяці повномасштабного вторгнення більшість вагітних виїхали

Народжені під звуки канонади та вибухів. У Миколаєві, який щодня обстрілюють окупанти, продовжують працювати пологові будинки. Лише минулого тижня народилося 22 діточок – хлопчиків та дівчаток порівну. Але лікарі зазначають, через неспокійну ситуацію жінки стали народжувати передчасно. 

Крихітна Анастасія з'явилася на світ у миколаївському пологовому під гуркіт вибухів. Попри канонаду за вікном, пологи минули без ускладнень.

"У мене народилася дівчинка довгоочікувана – це моя перша вагітність, і я її дуже сильно чекала", – каже породілля Наталя.

Друга половина терміну вагітності Наталії припала на час війни. Проте жінка вирішила не виїжджати з Миколаєва. В цьому її підтримала родина.

"Було страшно. Ми намагалися все це перенести. Дякувати Богу, як кажуть, все нормально. Нікуди ми не збиралися переїжджати, не налаштовувалися на це", – розповідає бабуся Віра Василівна.

Проте не всі породіллі відважилися народжувати у місті, половина вагітних виїхали до безпечних регіонів.

"Кількість пологів значно зменшилась, десь на половину. Якщо в нас до війни було 700-800 пологів за півроку, то в цьому році 472 , але все-таки вони є, і вони народжують", – наголосив завідувач акушерського відділення пологового будинку Андрій Дідоренко.

За даними жіночої консультації, у перші два місяці повномасштабного вторгнення більшість вагітних поїхали. Проте вже зараз багато хто повернувся. Для тих, хто таки вирішив народжувати у прифронтовому місті, у лікарнях створили спеціальні умови на випадок ворожих атак. Акушерське відділення перенесли на перший поверх, аби під час повітряної тривоги було ближче спускатися до укриття. В самому ж підвальному приміщенні облаштували палати та пологовий зал.

"У нас тут ліжко, яке ми, можна сказати, самі розробили, щоб менше займало місця. Воно схоже на ліжко Рахманінова – трансформер, піднімається і надається допомога, реанімаційний столик, все є необхідне, щоб в даний момент прийняти пологи", – додав Андрій Дідоренко.

Весь персонал лікарні пройшов спеціальні курси тактичної медицини.

"Ми з першого дня зайнялися тактичною медициною, ми далі займаємося, хімічні ураження вивчаємо, у нас весь колектив підготовлений до надання допомоги при невідкладних станах і вогнепальних пораненнях жінок", – наголосив директор Миколаївського міського пологового будинку Олег Іщенко.

З такими станами у жінок лікарі миколаївського пологового, на щастя, не стикалися. Проте додає складнощів емоційний стани породіль.

"Ми зі свого досвіду все-таки помічаємо, що збільшилась кількість передчасних пологів, поведінка жінок змінюється, але ми намагаємося, весь колектив, надавати їм допомогу не тільки медичну, а й психологічну. Підтримуємо, як можемо", – запевнив завідувач акушерського відділення пологового будинку Андрій Дідоренко.

Нині миколаївський пологовий будинок приймає породіль з усієї області і навіть з окупованої території сусідньої Херсонщини.

"Ми раді бачити всіх! Це і Херсон приїздив до нас, і до сьогоднішнього дня вся наша область, фактично з усіх районів, які в нас є, і навіть є випадки, з окупованої частини теж до нас приїздять на пологи", – підсумував Олег Іщенко.

Серед нагальних питань для пологового Миколаєва – встановити обладнання для доочищення води та закінчити ремонт вкрай необхідного неонатального відділення. Тож дуже сподіваються, що українські захисники відкинуть ворога за межі країни і всі ці наміри втіляться в життя.

Наталія Приходько, Миколаїв, "5 канал"

Читайте також: "Це дасть змогу повернутися додому жінкам, дітям": Зеленський анонсував потужні протиракетні системи для України

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Євген Карась ("Лисий" із ЗСУ): Як рашисти закопали в землю свої елітні війська – "Незламна країна"
Наступний матеріал
русня на антидепресантах: чим ще годують худобу на росії? – "КМП"
Loading...