Банний день для безхатьків у Львові
Банний день для безхатьків у Львові 5 канал

Нагадати про інше життя: у Львові влаштували банний день для безхатьків

Читайте по-русски
Після банних процедур і перукаря – всіх безхатченків запросили на обід і видали продуктові набори

У Львові влаштували банний день для безхатьків. Людей з вулиці запросили до притулку "Дім милосердя", де вони змогли помитися, підстригтися та переодягтися в чистий одяг. Такою можливістю скористалися майже три десятки безпритульних.

Біля входу в "Дім милосердя" велелюдно. На банний день зібралися зо три десятки безхатьків. На вході їх зустрічають працівники соціальних служб. Кожному видають пакет із чистим одягом та банні аксесуари: "Це кульочок для старого одягу, рушник, майка, штани. І зараз ще вам підберу маєчку чи сорочку якусь".

Серед безпритульних і Роман. Як опинився на вулиці – не розповідає. Каже, до притулку прийшов, щоб привести себе до ладу. Адже через свій зовнішній вигляд не може знайти роботу: "Я хочу привести себе у порядок, перш за все. Ви бачите, який я є. Хоча я був колись дуже багата людина. І в Лондоні був. Хочу постригтися, помитися і поїсти".

У перукарському кріслі – Євген Скакунов. Без житла чоловік залишився 3 роки тому. Ночує у притулках для бездомних: "Я хочу зробити собі зачіску "полька". Я постійно нею стрижуся. Попросив дівчат, щоб вони мене постригли. У нас дуже зараз бідних багато людей і я рахую, що дуже важливо то робити. Гуманітарна допомога цим людям дуже потрібна".

Ініціатива привести до ладу безпритульних належить міському голові Андрію Садовому. Окрім гігієнічних процедур, безхатьки також скористалися послугами медиків, психолога та юриста.

"Щоб людям показати, як себе потрібно приводити до ладу, ми вперше таку ініціативу провели у Львові. Вони повинні приміряти цю послугу на себе, тобто повинні зрозуміти, що є інший стиль життя, спосіб життя. І це дуже важливо", – наголошує керівник департаменту соцполітики Львівської міської ради Галина Слічна.

Після банних процедур усіх безхатченків запросили на обід і видали продуктові набори. В "Домі милосердя" кажуть, що бездомні можуть приходити до них щодня.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Крім Ходи гідності та Маршу захисників, на День Незалежності відбудеться ще одна акція – яка саме
Наступний матеріал
Подолати Дніпро вплав: спортсмен Романишин дістався Черкас