На межі екологічної катастрофи: За місяць Донеччина може залишитися без питної води

5 канал
У водогони та криниці можуть потрапити отруйні речовини

Донеччина на межі екологічної катастрофи. Вже за місяць майже вся область може залишитися без питної води. В аварійному стані перебуває накопичувач токсичних відходів фенольного заводу, що працює в передмісті Торецька. Його дамба серйозно пошкоджена і з першими осінніми зливами може прорватися. Тоді – у водогони та криниці потрапить цілий букет отруйних речовин. А провести необхідний ремонт накопичувача не дають бойовики – адже він саме на лінії розмежування, у прямій видимості ворожих позицій.

Як розповідає журналіст "5 каналу" Євгенія Подобна, канал Сіверський Донець, він забезпечує водою майже 80% населення Донецької області по обидві сторони лінії розмежування.

5 канал

А це – шламонакопичувач місцевого фенольного заводу, що працює в Торецьку. Тут – зберігаються токсичні відходи виробництва. Нині дамба накопичувача – в аварійному стані, тут сталося декілька зсувів, а ще – в неї попали кілька снарядів. Якщо негайно її не відремонтувати – станеться екологічна катастрофа.

Ярослав Руденко, голова Торецької військово-цивільної адміністрації, говорить: "У разі прориву чи пошкодження цієї дамби, уся та отрута хімічного виробництва – до 500 кубометрів, вони потрапить до Кривого торця, з Кривого торця – до Сіверського донця, що є джерелом питної води для Донецької області".

Втім проводити аварійно-ремонтні роботи тут – небезпечно, адже шламонакопичувач розташований просто на лінії розмежування. З дамби неозброєним оком видно спостережний пункт бойовиків, а на горизонті – їхні бойові позиції. Ворожа сторона гарантії безпеки ремонтникам надавати категорично відмовилася.

"Військова верхівка так званої ДНР поводиться як справжній окупант – вони не зацікавлені в екологічній безпеці цього регіону", – говорить начальник групи військово-цивільного співробітництва Наталія Мещерякова.

Супровід ремонтникам готова надати бригада ЗСУ, яка нині тримає оборону цього району. Місцева влада вже підключила до переговорів міжнародні організації, втім віз і нині там. Ремонтна бригада після огляду місцевості саперами, спробувала оцінити стан шламонакопичувача. З журналістами говорити вони відмовилися. Натомість у місцевій адміністрації – повідомили – новини невтішні.

Ярослав Руденко, голова Торецької військово-цивільної адміністрації, каже: "Вони мають підсипати глину на дамбу, збільшити її висоту, тим самим трішечки її укріпити. А це – місяць на те, щоб  виконати роботи. І, враховуючи той факт, що ми наближаємося до зими, що у нас є місяць, максимум півтора місяці на виконання цих робіт".

Якщо не провести ремонт дамби – вже після перших сильних дощів ризик прориву зросте у рази. Тоді ж до криниць та водогонів навколишніх населених пунктів потрапить ледь не половина таблиці Менделєєва – карбонати, масла, смоли 2,3 та 4 класу токсичності.

Євгенія Подобна, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Противник знову обстріляв житлові квартали Зайцевого – будинки згоріли вщент

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ігри Нескорених": Історія екс-бійця, який повернувся у великий велоспорт попри важку травму хребта
Наступний матеріал
Тепло в домі від 20 коп. за м куб.
Loading...