Тепло в домі від 20 коп. за м куб.

5.ua
Зекономити енергоресурси прагне чи не кожен українець, а тим більше – в очікуванні опалювального сезону та нових платіжок! Одним з найбільш ефективних та екологічних напрямків енергозбереження вважається встановлення теплових насосів

Як працюють теплові насоси?

Принцип дії у насосів однаковий – вони відбирають тепло з навколишнього середовища і переносять в приміщення. Основним елементом системи є компресор, який видає відповідно тепло (а у літній час холод). В залежності від джерела тепла виділяють геотермальні, водні та повітряні насоси.

Геотермальні насоси спроектовані таким чином, щоб відбирати тепло у землі. Це відбувається за рахунок циркуляції в свердловинах спеціальної речовини, за допомогою якої тепло по внутрішньому блоку розподіляється по будинку. Особливістю є те, що установка передбачає буріння ґрунтових свердловин. Тому перепоною для використання ґрунтового насосу можуть стати схили або велика кількість дерев на ділянці.

Відповідно, водяні насоси потребують енергії води. Вони стануть ідеальним рішенням, якщо поруч з будинком є джерело води (озеро) або ж є можливість для буріння свердловини.

5.ua

Найбільш практичними вважаються сьогодні повітряні теплові насоси. При цьому внутрішній блок та автоматика облаштовується в котельній при мінімальних витратах, а зовнішній блок, розташований на вулиці, забезпечує функції нагрівання та активного охолодження. Такі насоси відбирають низькопотенційне тепло з самого повітря, а тому не потребують складних аналізів гранту або буріння свердловин. Ці характеристики дозволяють широко застосовувати повітряні теплові насоси як при створенні нових систем опалення, так і при реконструкції будинку. Тим більше, що виробники вже навчилися робити системи, придатні і для українського клімату, які працюють при температурі до мінус 30 градусів Цельсія.

Чому тепловий насос – це вигідно?

Повітряні теплові насоси в Європі вже давно користуються попитом як високотехнологічний засіб забезпечення оселі теплом, адже енергія витрачається лише для переносу тепла в середину приміщення. І звичайно заощадливі європейці не робили б капіталовкладень, не розібравшись з "ціною питання".

Якщо порівняти види опалювального обкладення з урахуванням поточних цін то газовий котел вийде найбільш витратним, адже тариф на газ наразі складає близько 7 грн/м3. КПД газового котла складає 90%, якщо враховувати калорійність газу, то отримуємо з 1 м3 спаленого газу близько 8 кВт теплової енергії, і це при ідеальних умовах, тож порахуємо: середня витрата газу конденсаційним високоефективним котлом потужністю 24 квт/годину складає близько 1,4 м3/годину газу при опалюванні енергоефективної будівлі в 150 м2 з висотою стелі 2,7 м. Тобто за сутки це буде складати 33,6 м3, за місяць 1008 м3 газу. Тобто в вартісному еквіваленті це буде складати 7056 грн за місяць, або 235,2 за день. Якщо порахувати вартість опалення на 1 м2, то вона буде складати 1,57 грн в день за 1 м2. Тепер подивимося в сторону теплового насосу, для цього нам потрібно перерахувати витрачений газ в теплову енергію, 1008 м3 газу це приблизно 8064 кВт теплової енергії затраченої за місяць. При середньому показнику енергоефективності теплового насосу SСОР 3,2 отримаємо, що для виробництва цієї кількості теплової енергії потрібно витратити 2520 кВт. Електричної енергії за місяць. В вартісному еквіваленті при пільговому тарифі це буде складати 2293,2 грн на місяць, тобто за день 76,44 грн, а якщо перерахувати на 1 м2 будівлі, то буде складати близько 50 копійок в день.

Максимальний ефект теплові насоси забезпечать в тому випадку, коли будівлю ще не підключили до газопостачання, в цьому випадку вартість теплового насоса нівелюється вартістю підключення до газових мереж та облаштуванням газової котельні. А якщо в комплексі провести заходи з приведення будівлі до стану високого класу енергоефективності, то вартість опалення за допомогою теплового насосу може складати близько 20 копійок за 1м2 в добу.

5.ua

Будівельна компанія UBC наводить наступні дані, які дають краще розуміння переваг теплових насосів над опаленням за допомогою газу.

5.ua

Інформація надана компанією UBC

Так тепловий насос дає змогу досягнути економії на витратах за гарячу воду та опалення до 70%. Крім того, компресор в тепловому насосі працює щонайменше 20 років, а термін експлуатації газового котла не перевищує 10. І головне – якщо порівняти вартість джерела тепла та витрати на підключення системи тепловий насос економніше в два рази.

5.ua

Чому потрібне обслуговування теплових насосів?

Як і будь-яка система, на яку витрачено певні кошти, теплові насоси потребують не лише грамотного проектування та монтажу, а й гарантії сервісного обслуговування. Наприклад, система потребує періодичної чистки зовнішнього блоку конденсатора від пилу та особливо тополиного пуху. Якщо цього не робити, компресор може вийти з ладу – наголошують фахівці компанії UBC.

5.ua

Повітряний тепловий насос забезпечує економічне і комфортне опалення, приготування гарячої води, та навіть підігрів басейну за потреби. Тож придбання теплового насоса – це інвестиція, яка з часом компенсує всі витрати з лишком.

Попередній матеріал
На межі екологічної катастрофи: За місяць Донеччина може залишитися без питної води
Наступний матеріал
"Шпагат і дуже рухливі стегна": ТОП-5 українців, що підкорили світовий танцпол
Теги:
Loading...