Черкаський бір
Черкаський бір 5 канал

"Небезпечний ліс": чому на Черкащині гинуть ліси та у чому загроза

160 гектарів лісового масиву Черкаський бір перетворюється на сухостій. Там понад половину хворих та всохлих дерев. Це засохле гілля становить загрозу для людей

У Черкаському лісгоспі про проблему знають, але вирубати дерева не можуть, бо землі належать до  природно-заповідного фонду, передає кореспондент "5 каналу".

57-річний Григорій Перепелиця мешкає біля соснового масиву, що поблизу села Руська Поляна. Чоловік каже, що останні п'ять років побоюється ходити до лісу.

"І в ліс страшненько ходити. Деревина може у будь-яку хвилину впасти людям на голову, а люди з дітками ще ж приходять", – каже місцевий.

Ліс небезпечний і для тих, хто проїжджає повз, розповідають місцеві. Поруч із аварійними соснами – дорога Черкаси-Канів.

Низка сосен Руськополянського лісництва загинули ще півроку тому. Їм тільки 50 років, тоді як вік стиглості – 100 років. Лісівники кажуть, що врятувати це насадження уже неможливо.

Загалом територія Черкаського бору складає понад 20 тисячі гектарів. Але майже десята його частина потребує санітарної вирубки, кажуть лісівники.

"Якщо найближчі декілька років ми не проведемо санітарно-оздоровчих заходів у цих насадженнях, то на території 160 га ми будемо бачити просто пустиню", – переконує лісничий Руськополянського лісництва Ігор Ткач.

Ослаблені дерева ще дужче починають потерпати від шкідників. Короїди розповсюджуються і на сусідні здорові. Так щомісяця нові ділянки лісу перетворюються на сухостій.То яка ж причина масової гибелі дерев та як боротися з таким природним лихом – дізнайтеся в сюжеті:

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Втрачена ланка екосистеми: у Канаді збираються відродити популяцію бізонів

/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді

Попередній матеріал
"Передача інформації в ОРДЛО": стала відома причина обшуків у міськраді Запоріжжя
Наступний матеріал
Львів став на "шлях істинний": у місті почали сортувати відходи
Loading...