Як змагаються спецпризначенці ДПСУ
Як змагаються спецпризначенці ДПСУ 5 канал

"На максимумі можливостей": як змагаються спецпризначенці ДПСУ

Читайте по-русски
Імена та обличчя військових оприлюднювати заборонено – вони беруть участь у спецопераціях з пошуку та затриманням порушників

Спецпризначенців Держприкордонслужби в Оршанці перевіряють на витривалість. 18 команд із різних підрозділів швидкого реагування змагаються на турнірі. Найкращих визначають у стрільбі, спецзавданнях із виявлення та знешкодження злочинців.

Естафетний день спецпризначенці розпочинають на військовому полігоні. Бійці без перепочинку мають виконати завдання у повному бойовому спорядженні – а це майже 30 кг.

На різних локаціях турніру спецпризначенці рятують потерпілого, затримують зловмисника, вправляються у стрільбі та метанні гранати. А також проводять спецоперацію у темному приміщенні та надають домедичну допомогу.

Змагаються між собою 18 команд із різних регіонів України. Імена та обличчя військових оприлюднювати заборонено. Адже вони беруть участь у спецопераціях із пошуку та затриманням порушників на кордоні.

Військових перевіряють на витривалість, фізичну підготовку та вміння оперативно працювати в команді.

"Аналітичне мислення і треба мислити командно. Тобто коли хтось виконує десь помилку – ти маєш побачити. Усі завдання – вони легкі, якщо всі разом подумали і прийняли абсолютно розумне, зважене рішення", – міркує спецпризначенець "Філ".

Одними із найскладніших є силові навчання у лісі.

"Наприклад смуга перешкод – це більше 10 етапів з перетягуванням колес, колючий дріт, долання смуги перешкод, переміщення великої ваги, подолання різних ровів, загорожа тощо. І це людина виконує на максимумі своїх можливостей", – зауважує інструктор Андрій.

Набуті знання допоможуть спецпризначенцям під час проведення спецоперацій на кордоні, – кажуть учасники.

"Нам, офіцерам Держприкордонслужби є можливість подивитись і оцінити реальний стан професійної підготовки наших військовослужбовців. Оскільки всі вправи поділені таким чином, що ми можемо побачити як їх фізичну готовність, так і професійну, розумову", – наголошує начальник 10-го окремого загону оперативного реагування ДПСУ  "Дозор" Максим Балаґура.

Турнір проводять у пам'ять про прикордонника Василя Полякова, який загинув на Луганщині у липні 2014-го. На змагання запросили батьків героя. Вони нагороджуватимуть переможців.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко
Наступний матеріал
Повернення українських кораблів, захоплених торік РФ: де зараз перебувають судна – включення