Скріншот відео

Військові розповіли про важливі результати роботи мобільних блокпостів за три місяці

У момент займання всередині перебували близько півсотні людей

Близько 30-х осіб, яких підозрюють у причетності до незаконних збройних формувань на Донбасі, допомогли виявити мобільні блокпости. Пересувні пункти перевірки встановлюються на дорогах населених пунктів Донецької області. Крім цивільного транспорту перевіряють також військових. Далі – Олена Уланова.

Дорога у селищі Благодатному прямує в об'їзд стаціонарного блокпосту поблизу лінії розмежування. Саме на таких ділянках розташовуються мобільні пункти контролю. Одного разу його намагався перетнути співробітник державтоінспекції так званої ДНР.

"Він їхав до родичів зі своєю сім’єю, з маленькою дитиною. Під час перевірки його документів та по базам ситуаційних центрів міста Маріуполя було виявлено те, що даний громадянин причетний дійсно до незаконних збройних формувань та знаходився на посаді старшого інспектора", – пояснює військовослужбовець Нацгвардії Артур Шпихов.

На мобільних блокпостах працюють разом поліцейські та нацгвардійці – перевіряють документи і оглядають автівки. У разі виявлення порушника, передають інформацію силовикам. Задля додаткової перевірки мобільний блокпост забезпечений планшетами з доступом до баз даних правоохоронних органів.

"База перевіряє особу на її причетність до незаконних збройних формувань, а також до перебування особи у розшуку і автомобіля у розшуку", – каже старший інспектор Волноваського відділу ГУ НП в Донецькій області Сархан Гусейнов.

Скріншот відео

Крім перевірки цивільних, мобільні блокпости приділяють особливу увагу військовослужбовцям.

Один з затриманих військових їхав з Авдіївки, де служить, до Маріуполя, де мешкає. Виправдовується, що документи на відрядження зробити не встиг, а спішить до дружини, у якої почалися пологи.

Скріншот відео

"Якщо він їде у відрядження або у відпустку, у нього має бути військовий квиток, відпускний лист або документ про відрядження. Це проблеми керівництва, вони не забезпечили його документами, які дозволяють йому рухатися в зоні Операції Об’єднаних сил", – пояснює представник військової служби правопорядку Сергій Захарко.

З керівництвом частини, де служить військовий, з блокпосту зв'язалися відразу. За порушення військового статуту керівники можуть отримати догану.

Скріншот відео

За 3 місяці роботи мобільних блокпостів чергові виявили та притягли до адміністративної відповідальності півтори сотні порушників. Ще тридцятьом загрожує кримінальна відповідальність, якщо вдасться довести їх причетність до незаконних збройних формувань.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем
Наступний матеріал
Готують до майбутнього: як на Дніпропетровщині вчать дітей майструвати роботів

Активізувалися ворожі снайпери: у штабі повідомили про втрати ЗСУ минулої доби

Слід у слід, оминаючи міни: як на Донеччині провели спецоперацію з очищення селища від терористів

ЗСУ провели зачистку селища у "сірій зоні": територія була нашпигована мінами виробництва РФ

Україна втратила одного воїна минулої доби на сході

Не їздить навіть "швидка": як українські воїни взялися допомогти мешканцям Новогригорівки, які опинилися в ізоляції

Щоб не втрачати навичок: як українські танкісти без жодного пострілу тренуються в зоні ООС