Скріншот відео

Не їздить навіть "швидка": як українські воїни взялися допомогти мешканцям Новогригорівки, які опинилися в ізоляції

Від селища лише декілька кілометрів до лінії фронту, а вздовж неї і проходить єдина асфальтована дорога, якою до війни місцеві їздили в магазини і лікарні в сусідніх селах

Військові допомагають мешканцям Новогригорівки Донецької області облаштовувати дорогу. Через бойові дії село опинилося в ізоляції. Аптеки, магазини та лікарні розташовані в сусідніх населених пунктах. А от щоб туди дістатися, люди змушені кілька кілометрів йти пішки бездоріжжям. У негоду ґрунтові стежки перетворюються на болото. Допомогти вирішили армійці. Як? – розповість Олена Уланова.

Від Новогригорівки лише кілька кілометрів до лінії фронту. Уздовж неї і проходить єдина асфальтована дорога, якою до війни місцеві їздили до магазинів та лікарень у сусідніх селах.

Цією дорогою мешканці Новогригорівки не користуються вже чотири роки, адже вона під прицілом окупантів. Інших шляхів дістатися райцентру та сусідніх сіл немає. Тож місцеві почали прокладати дороги іншими ділянками.

"Наїздили машинами хто, де. Ну, хто як міг, виходить. Якраз це вийшло на осінь. І такі труднощі, тому що дощ, сніг, бруд. Бувало таке, що машина одна їде, а чоловік п'ять штовхають її. Негода, і "швидка" не може по багнюці, зрозуміло що, дістатися", – пояснює місцева жителька Валентина Опанасенко.

Були випадки, коли по ґрунтових дорогах "швидкі" не встигали вчасно доїхати до пацієнтів і надати їм   медичну допомогу. Так сталося і два роки тому. Через це Марина народила доньку вдома.

Щоб допомогли зробити тверде покриття дороги, активісти разом з сільською владою зверталася по допомогу до Волноваської райради. Але через бюрократичні перепони зробити нічого не вдалося.

"Як такої тут дороги немає. Розумієте, її не існує на карті. Коли немає дороги, і її в природі не існує, то бюджетні гроші неможливо вкласти", – каже в.о. голови Старогнатівської сільради Кузьма Атаманов.

Допомогти селянам зголосилася військові.

"Головне завдання цивільно-військового співробітництва – спробувати максимально повернути доступ до базових послуг, який був у мешканців Новогригорівки до збройної агресії Російської Федерації. Проблема з доступом до Новогригорівки спричинена саме бойовими діями в цьому районі", – пояснює офіцер цивільно-військового співробітництва ЗСУ Наталя Мещерякова.

На початку бойових дій на сході тут йшли бої, тож, перш ніж прокладати дорогу, саперам довелося розмінувати всю прилеглу територію. Потім за допомогою артилерійського тягача вирівняли землю.

"Тут 920 метрів. Стара дорога була трохи довша, і вона була закручена. Тут напряму зробили через поле. І зараз підвозиться щебінь, щоб облаштувати для нормального переїзду", – каже в.о. командира 309 інженерного батальону Андрій Гогендорф.

З Новотроїцького кар'єру військові привезли вже півтисячі тон щебеню. Всі роботи вояки поспішають завершити, поки суха погода.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Дихати неможливо": на Чернігівщині заблокували трасу через місцевий завод
Наступний матеріал
Чи зможе Кремль розіграти в Україні церковно-релігійне протистояння – директор групи "Рейтинг"
Loading...

Українські бійці завітали до звільненого хутора Вільного: що побачили – ФОТО

Ворог учинив підлу провокацію біля Щастя, умисно поранивши бійця ЗСУ – репортаж з передової

Мала їхати на пари в інститут: на Луганщині попрощалися з 19-річною Олесею Баклановою

"Відпросився у командира": як святкують весілля на передовій – ФОТО

"Моя, тільки моя!": як молодята в однострої фронтове весілля справили

Україна нарешті має армію, яка здатна зупинити агресора – Президент