Гаряча новина з фронту: бійці ООС визволили стратегічно важливе селище на Луганщині – ексклюзивний репортаж

Скріншот відео
Армійців мешканці Вільного зустрічали зі сльозами на очах, кажуть, що жили тут дотепер з острахом

Об'єднані сили взяли під контроль хутір Вільний на Луганщині. Це частина Золотого-4, яка впродовж чотирьох років війни перебувала в так званій сірій зоні. Нещодавно до населеного пункту активно заходили ворожі розвідувально-диверсійні групи і відкривають вогонь просто з покинутих будинків. Репортаж Вікторії Ковальової.

Ще кілька днів тому ця ділянка Золотого-4, яку в народі називають хутір Вольний, була "сірою зоною". Сьогодні тут армійці під гімн України встановлюють державний стяг.

Виведення населеного пункту з "сірої зони" було обдуманим рішенням, кажуть бійці. Бо до хутора почали заходити бойовики і звідти цілити по позиціях Об’єднаних сил.

"Багато гільз. І тубуси валялися. Обстрілювали. Шахту Батьківщина обстрілювали вони! Вони стріляли туди. Значить з того боку приходили. З "ЛНР", не "ЛНР", – пригадує житель Золотого-4 Олег.

"Відповісти ми не могли, бо тут багато мешканців, а вони постріли робили з пустих будинків, які полишили мешканці. Тому було прийняте Об'єднаними силами рішення взяти під контроль північно-західний район. У народі він називається хутір Вольний", – розповів командир роти глибинної розвідки 74-го розвідувального батальйону ЗСУ Олег Ляденко.

Скріншот відео

До операції зі звільнення армійці готувалися довго, проте тривала вона декілька годин. До Вільного заходили вночі, і вже зранку населений пункт був під цілковитим контролем українських армійців.

"Зайшли раптово! Оперативно, злагоджено, грамотно! Ми ж ідемо до перемоги. Війна затягнулася, п'ятий рік пішов. І кожне просування наших позицій, військ, це означає – перемога попереду, за нами. Ми забираємо те, що належить нам", – наголошує військовослужбовець Микола.

Одразу знайшли і докази присутності у Вільному окупантів: горілка, вироблена в "ЛНР", "Донтабак" і запальничка з написом "я зроблений в СРСР".

Армійців мешканці Вільного зустрічали зі сльозами на очах. Кажуть, жили тут дотепер з острахом.

Скріншот відео

"Страшно, це по-перше. Стрілянина кругом. Ми між двох армій живемо. Ви ж знаєте, в яку ви місцевість приїхали", – каже мешканець Золотого-4 Микола.

За зачиненими дверима і не виходячи зайвий раз з будинку. Так жив останній рік Олег, після того, як від рук ворожого снайпера у 2017-ому загинув його брат.

"Це було о десятій ранку. О першій годині дня помітили, що його немає. Що він пропав. Пішли шукати, він лежить. Намагалися витягнути, по нас почали стріляти. Чи не давали, щоб ми витягли. Витягли його вже на наступний день, ОБСЄ", – пригадує місцевий мешканець.

"Добре, що наші військові тут! А ми за ними, а не за нашими спинами. Так що я, особисто, рада", – стверджує мешканка селища Ірина.

Військові в село привезли гуманітарну допомогу. Продукти, одяг, медикаменти та українську пресу. Обіцяють розв'язати і головну проблему – відсутність електрики.

Скріншот відео

"На сьогодні тут є серйозна проблема, пов’язана з відсутністю електрики. Та сторона перебила електричне постачання і не давала можливості відремонтувати. І тому народ тут без електрики з 12 вересня. Але вже є домовленості. Вже проводиться робота, і ми надіємося, що найближчим часом відновимо електропостачання", – пояснює заступник командувача ООС Олександр Голоднюк.

Захисники обіцяють, що на Вільному не зупиняться. До Золотого-5, поки що контрольованого ворогом, близько кілометра. Тож вони чітко бачать ціль.

"Все буде добре, Україно! Ми переможемо!" – запевняє командир Олег Ляденко.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Відродження унікальної традиції: як на Тернопільщині фестиваль борщівської вишивки святкували – фото, відео
Наступний матеріал
"Жереб кинуто, Україна отримує автокефалію": все про складнощі об'єднання церков і тріщину в УПЦ МП
Loading...