У Сєвєродонецьку на Луганщині попрощалися з 19-річною Олесею Баклановою, стрільцем 92-ї механізованої бригади, яка загинула у ніч проти четверга на Донеччині. Про таке повідомляє "5 канал".
Солдат чергувала на посту, коли розпочався обстріл. Окупанти застосували протитанкові гранатомети. Один зі снарядів розірвався неподалік її посту. Внаслідок множинних осколкових поранень дівчина загинула на місці.
Війна розпочалася, коли Олесі було 15 років. Патріотично налаштована школярка очолила у школі волонтерський рух з плетіння сіток на фронт. А щойно стала повнолітньою, підписала контракт із ЗСУ.
Після проходження навчання на полігоні у Старичах, поповнила склад 92-ї бригади. Разом із підрозділом торік пройшла тяжкий бойовий шлях, боронячи Мар'їнку. Цього року, її бригада тримала оборону на позиції біля шахти Бутівка, за кількасот метрів від окупантів. Там і обірвалося її життя.
В останню путь проводжали Олесю усім селом. У Марківському районі оголосили жалобу, скасували усі святкові заходи з нагоди Дня захисника України
Віта Василенко, директор школи, де навчалася дівчина, так розповіла про Олесю: "Вона хлопчакувати така, весь час, в неї хоч і довге волосся було, але вона його завжди ховала, за своєю натурою хлоп'ячою. І вона не просто так потрапила на війну. Це саме за покликом. Це однозначно".
Військовослужбовець ЗСУ Олексій розповів: "Сьогодні вона повинна була бути вже на парах в інституті. Ми підготували всі документи. 4 дні тому ми з нею сміялися, раділи, жартували. І до вечора дзвонить тапік і мені каже, що Олеся - 200. Вона у нас була єдина дівчина, і ми її просто називали Мала!".
А у Львові вшанували пам'ять воїнів, які загинули за незалежність України. Містяни поклали квіти до могил полеглих героїв.
Також урочисто перепоховали останки двох бійців УПА на Личаківському кладовищі. Провести бійців в останню путь прийшли й теперішні учасники війни на Сході країни, вихованці військового ліцею імені героїв Крут і реконструктори в костюмах часів УПА. Знайшли тіла загиблих у селі Верхня Білка. В одного з них – уламкове поранення руки, в іншого – кульове поранення. Його прошила наскрізь радянська куля. Поруч історики також знайшли набої і шматочок радянської газети на якій був вказаний 1944 рік.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Українські бійці завітали до звільненого хутора Вільного: що побачили – ФОТО














