Скріншот відео

На Львівщині школа працює заради одного учня – як так вийшло

Учителька Назара вийшла з декрету раніше, ніж планувала, адже кілька тижнів від початку вересня викладати було нікому

Школа заради одного учня. В селі Батьків, на Львівщині, в початковій школі навчається лише один учень. Він опановує 11 предметів. Інші ж діти з села їздять до навчального закладу в сусідній населений пункт. Чому хлопчик став єдиним учнем у Батькові та які суперечки розгорілися довкола цього питання – знає Ірина Саєвич.

У класі – лише Назарко і вчителька. Хлопчик – єдиний учень у початковій школі. Улюблений предмет другокласника – математика. Зазначає, що одному йому добре вчитися.

Учителька – односельчанка. Щоб викладати Назару, вийшла з декрету раніше, ніж планувала, адже кілька тижнів від початку вересня вчити його було нікому. Педагоги, які приїжджали із сусідніх сіл, перестали це робити.

"Навчання таке – 15 хвилин на українську мову, 15 хвилин на математику, 15 хвилин на літературне читання. Інші предмети – основи здоров’я, музичне мистецтво, тобто ті другорядні предмети – по 10 хвилин на один урок. Англійська мова дається півгодини на урок. Тобто в тиждень він має 5 годин. Година на день", – пояснює учителька Батьківської початкової школи Наталя Дубодєл.

Мати Назара хоче, щоб він навчався поряд із домом, адже син має проблеми зі здоров'ям. Разом із ним мали ходити до школи ще четверо односельців, проте влітку їх перевели до іншого навчального закладу в сусідньому селі.

"Директор Звиженської школи під тиском, чи він просив, чи як, то вже ніхто не скаже. Протягом літа батьків перемовляв, щоб написали заяви в цю Звиженську школу", – каже мама Назара Леся Піган.

Директор Звиженської школи каже, що розповідав батькам про переваги навчання в 9-ти-річці, адже тут заняття триваліші, передбачені позакласні заходи та є комунікація з іншими дітьми. До того ж у навчальний заклад учнів возить шкільний автобус.

"Тут просто набагато краще здобувати знання, ніж там у Батькові. Чому мати не думає на перспективу за свою дитину. Ну а як потім сприймуть того хлопця тут у п’ятий клас, як він буде навчений, як він буде засвоювати програму, як він ввійде в колектив?" – пояснює свою позицію директор Звиженської загальноосвітньої школи Володимир Нітефор.

У сільській раді втручатися у конфлікт не хочуть. Але зізнаються: не хотіли би, щоб заклад закрили, бо в тому самому приміщенні є і садочок на 17-ро дітей.

"Я за те, щоб школа була, бо хоч ми те приміщення збережемо, але мені легше з опаленням, бо район давав половину, бо півшколи, півсадочка. Кочегарів половину вони оплачували і вугілля. Ми – дрова і половину кочегарів", – пояснює голова Батьківської сільради Володимир Гавришко.

Через кошти стурбовані і в районному відділі освіти. Адже утримання школи на рік обходиться в 238 тисяч гривень.

"Одні кажуть, що все заради дитини, хоч скільки б це коштувало. Але з другого боку, коли ми утримуємо класи по 30-34 учнів і не маємо коштів, щоб зробити поділи на окремі предмети, це напевно також треба. Одній дитині надаємо таку перевагу, але за рахунок інших так виходить", – пояснює начальник відділу освіти Бродівської райдержадміністрації Микола Сторожук.

На попередній сесії райради депутати розглядали питання про тимчасове призупинення роботи закладу. Проте рішення ухвалили на користь школи.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Задіяли і "Молот": як без жодного пострілу тренуються мінометники на Луганщині
Наступний матеріал
Вівці вже 2 тижні без їжі та води: чому тварин не пропускають в Одеському порту

Зради і перемоги українського кіно: як врятувати прокат стрічки "Позивний Бандерас" – "БлогПост"

На Львівщині обурені жителі райцентру перекрили міжнародну трасу – яка причина

Українська мова: Учитель року 2018 розповів, чому діти можуть не сприймати учителів

Водія затисло в салоні: біля Львова сталася смертельна ДТП – відео

Булінг по-закарпатськи: учениці 10 класу до кави підсипали віагру

"Змінив кадило на камеру": священик знімає фільм про ОУНівців на Львівщині – відео