Учасники пошукової операції
Учасники пошукової операції 5 канал

На Кіровоградщині пошуковці знайшли уламки радянського штурмовика "Іл-2", збитого у 1943-му році

Читайте по-русски
За три дні масштабної операції з-під землі на поверхню дістали більше тисячі різних фрагментів та набоїв

Розкопки на Кіровоградщині: пошуковці намагаються відновити події Другої світової війни, коли у грудні 1943 року був збитий штурмовик "Іл-2". Серед артефактів – залишки двигуна військового літака з індивідуальним номером, який допоміг установити склад екіпажу судна. На місці розкопок побувала знімальна група "5 каналу".

Мисливський тер'єр Мона – невід'ємний член команди пошуковців. Нині працює на місці падіння штурмовика "Іл-2", який збили німецькі загарбники у грудні 1943 року. Собака реагує на сигнали металошукача та допомагає історикам у роботі. У складі групи – Олександр. Його бабуся була свідком тих далеких подій.

"Багато людей про це знали, що саме тут впав літак. Але всі вважали, що після звільнення Долинської, літак був вилучений, льотчики вшановані, як необхідно, але в кінці квітня місяця до мене звернулася молодь. І принесли кожух двигуна літака з номером", – розповідає Олександр Іванов, ініціатор пошукової операції.

Знайшли залишки військового літака мисливці за металом. Про знахідку дізналися пошуковці організації "Пошук-Дніпро" й організували розкопки. За три дні масштабної операції з-під землі на поверхню дістали більше тисячі різних фрагментів штурмовика та набоїв.

"При розкопках знайдено фрагменти двигуна з індивідуальним номером літака. На сьогоднішній день ми можемо говорити про загиблий екіпаж", – каже Анатолій Золотарьов, керівник пошукового загону "Пошук-Дніпро".

За номером двигуна на одному зі знайдених фрагментів історики не лише дізналися про походження бойової машини, а й достеменно встановили, хто саме був у літаку, коли той не повернувся на місце дислокації після бойового вильоту.

"Командир екіпажу – лейтенант, командир ескадрильї 800-го штурмового авіаційного полку, Фроленко Григорій Радионович, 1921 року народження. На момент загибелі йому було 22 роки всього-на-всього. У 2011 році Фроленко шукали родичі, після завершення всіх робіт, звіту, повністю підтвердження всіх документів, ми зможемо дати висновок", – говорить Сергій Безносов, учасник пошукової операції.

Мародери та мисливці за металом розтягнули більшу частину збитого штурмовика. Проте, історики планують продовжити операцію, аби відшукати ще більше артефактів, які допоможуть дізнатися про події Другої світової війни.

Олександр Фефілатьєв, Олег ЄрмолІнський, Віктор Зубченко, Кіровоградщина, "5 канал"

Попередній матеріал
Блискавка влучила у жінку на Львівщині: як розряд потрапив в будинок і що радять рятувальники
Наступний матеріал
Федерація профспілок зібралася на акцію протесту під Верховною Радою – включення
Loading...

Чи почує українська влада звернення колишніх політв'язнів Кремля – "ІнфоВечір"

Висадка у Нормандії: у Франції відзначили 76 річницю операції

Путін, попри карантин, наказав провести паради з нагоди перемоги у Другій світовій

Телеканал NewsOne перевірять через висловлювання про службу євреїв у військах Третього Рейху

Біля Гаваїв знайшли рештки легендарного корабля, що брав участь у двох світових війнах

Рада не проголосувала за заяву до 75-ї річниці завершення Другої світової, в якій засуджувалася РФ