Лікарня
Лікарня 5 канал

Блискавка влучила у жінку на Львівщині: як розряд потрапив в будинок і що радять рятувальники

Читайте по-русски
Потерпіла почувається добре, однак додому її поки що не відпускають

Блискавкою вдарило жінку на Львівщині. Постраждала у цей час перебувала всередині будинку. Жінка – жива, вона зараз у лікарні. Як розряд міг потрапити до оселі? З'ясовувала кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

До журналістів Галина Герелей виходить гарному настрої. Про те, що у жінку влучила громовиця, нагадує лише невеличка подряпина на тілі, куди потрапив розряд.

"Чудом лишилася жива. Не видно вже. Вчора будо видно, і по ногах, руці. Таке місцями було, як синці – жовті і зелені", – каже жінка.

Галина згадує: коли почалася гроза, разом із дітьми вона зайшла до хати. Вимкнула із розетки всю техніку, виключила мобільний телефон та присіла на підлогу. За три метри від розетки.

"Я задом сиділа до розетки. Чую як вистріл в мене. І погасло світло і все. Вона пройшлася вниз в ноги. Я відчула дуже біль і пекло мене. Ну, дуже неприємне відчуття. Зразу почали відказували ноги. Я не могла стояти. Воно мене з розетки вдарило, що аж розетку вирвало", – розповідає Галина Герелей, мешканка Львівської області.

Діти, які сиділи поруч із Галиною, не постраждали. А жінка дивом відбулася легким ураженням, кажуть медики.

"Електротермічне ураження шкіри. Струм попав безпосередньо в крижовий відділ пацієнтки і він пройшов по тілу", – говорить Ярослав Мизак, лікар-кардіолог.

Нині жінка почувається добре. Однак додому її поки що не відпускають.

"Удар блискавки передбачає порушення ритму і провідності серця. Ми мусимо спостерігати, щоб не було шкідливих в майбутньому порушень", – говорить Ярослав Мизак, лікар-кардіолог.

Надзвичайники впевнені, якби біля будинку був громовідвід, блискавка всередину не потрапила б. Утім, якщо встановити заземлення неможливо, рятувальники просять дотримуватися простих правил безпеки.

"Намагайтеся уникати електромережу взагалі у будинку. Тобто знеструмлюйте квартиру і будинок взагалі. Зачиніть усі вікна, двері. Уникайте протягу у приміщеннях, оскільки він провокує і притягує кульову блискавку", – каже Юрій Романишин, рятувальник.

У будинку сім'ї Герелей громовиця зіпсувала всі електроприлади. Сама будівля не пошкоджена. Власники оселі планують встановити громовідводи, щоби наступного разу вберегтися від розряду.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Зоозахисники попереджають: що робити, якщо знайшли дитинча дикої тварини
Наступний матеріал
На Кіровоградщині пошуковці знайшли уламки радянського штурмовика "Іл-2", збитого у 1943-му році
Loading...

Наживалися на апаратах ШВЛ: СБУ викрило оборудку в Сумах

У Слов'янську коронавірус виявили у 22 медпрацівників психоневрологічного інтернату

В Україні майже 26% лікарень не мають доступу до інтернету

COVID-19 у Києві: за добу захворіла 61 людина – які райони-антилідери

Протест, сутички та поліція: як чорнобильці в Харкові захищали диспансер від хворих на COVID-19

Протест чорнобильців у Харкові: між правоохоронцями та учасниками акції спалахнули сутички