На Херсонщині кіберполіція викрила зловмисників, які через "Вконтакте" продавали неіснуючий товар і ошукали більше ніж 100 українців. Збитки від злочинної діяльності шахраїв становлять близько 350 тис. грн. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.
"Протягом п’яти місяців працівники Причорноморського управління протидії кіберзлочинності у Херсонській області проводили оперативні заходи та документували злочинну діяльність групи шахраїв. Оперативники встановили: перебуваючи у місцях позбавлення волі, 28-річний чоловік організував схему незаконного збагачення за допомогою використання інтернет-ресурсу vk.com", – йдеться в повідомленні.
Зазначено, що, звільнившись з місць позбавлення волі на початку 2017 року, чоловік продовжив свою злочинну діяльність. До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих. Вони створили кілька акаунтів у соціальній мережі, через які здійснювали продаж неіснуючої продукції громадянам.
Відомо, що для оплати "товарів" зловмисники використовували платіжні картки, оформлені на підставних осіб.
20 червня правоохоронці провели санкціоновані обшуки, під час яких вилучили гроші, мобільні термінали, банківські картки та комп’ютерне обладнання, яке використовували шахраї у своїй злочинній діяльності. Вилучене обладнання направлено на комп’ютерно-технічну експертизу.
За інформацією кіберполіції, після отримання висновків експертизи буде вирішено питання щодо оголошення підозри усім учасникам злочинної групи.
Триває досудове розслідування, розпочате за ч.3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
Поліція продовжує з’ясовувати особи громадян, які могли постраждати внаслідок злочинної діяльності шахраїв.
Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що з 16 травня Президент підписав указ, який ґрунтується на рішенні РНБО й накладає санкції на низку російських IT-компаній, зокрема розробників програмного забезпечення. Під санкції потрапили "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру", "Яндекс", "Касперский" тощо.
Департамент кіберполіції Національної поліціі України зі свого боку надав практичні рекомендації українським інтернет-провайдерам, як заблокувати доступ до російських web-ресурсів, які потрапили під санкції, без закупівлі спеціального технічного обладнання. Так, у кіберполіції зазначають такі методи блокування, як блокування за IР-адресами, за допомогою DNS та по URL.
Затримано посадовця Чернігівської ОДА, який розкрадав гроші на ремонт соцоб'єктів – фото




