Денис Скорий
Денис Скорий 5 канал

На Харківщині депутати облради не підтримали програму ранньої діагностики раку – як пояснили рішення

Читайте по-русски
Програму скринінгу на Харківщині відомий онколог усе-таки планує домогтися

На Харківщині депутати облради не підтримали програму ранньої діагностики раку. Її запропонував голова обласного центру онкології. Програма передбачає безкоштовне тестування жителів регіону на найпоширеніші види раку та створення мобільних лабораторій, які б обслуговували найвіддаленіші куточки області. Чому забракло голосів й аргументи на користь скринінгу – збирала журналістка "5-го" Оксана Нечепоренко.

7 годин під наркозом – саме стільки тривала операція з видалення метастаз у Петра Хоменка. За добу після втручання пацієнт мріє скоріше повернутися додому.

"Десь у кінці січня почав звертатись по лікарнях, до сімейного лікаря. До цього в мене не було навіть картки", – розповів пацієнт онкоцентру.

Тепер попереду в 78-річного пацієнта – довге лікування. Його вдалося б уникнути, кажуть медики, якби вчасно діагностували хворобу.

"Онкологи знають: ці пухлини розвиваються досить повільно. Цей пацієнт захворів на онкопатологію від 3 до 5 років тому", – пояснив завідувач онкохірургічного відділення шлунково-кишкового тракту Харківського обласного центру онкології Євген Ільїн.

Харківська область нині серед лідерів онкостатистики. Щороку в онкоцентрі лікують 20 тисяч пацієнтів. Третина з них звертається на пізніх стадіях. Це виступ онколога та керівника Обласного центру онкології Дениса Скорого. Він намагається переконати депутатів обласної ради ухвалити програму ранньої діагностики раку.

"Зараз у залі знаходить близько 150 депутатів, працівників ХОДА, обласної ради і за статистикою це означає, що в залі вже є три особи, які хворіють на рак. Це статистика, не треба заплющувати очі", – наголосив генеральний директор Харківського обласного центру онкології Денис Скорий.

Програма скринінгу населення, яку розробили в обласному онкоцентрі передбачає, що усіх мешканців області тестуватимуть сімейні лікарі за допомогою спеціальних тест-смужок. Вартість однієї такої – не більше сотні гривень. Крім того, мають створити мобільну діагностику.

"Це такий трейлер, у якому стоятиме мамограф, гінекологічне крісло, ультразвуковий апарат та базова лабораторія. І ця діагностика на колесах, вона зможе дістатися у найвіддаленіші куточки нашої області", – зазначив Денис Скорий.

Саме за таким принципом тестують жителів у деяких країнах Європи, США та в Японії. Утім харківські депутати підтримати запропоновану програму відмовилися.

Не підтримав ідею колеги в залі директор Інституту медичної радіології та онкології Микола Красносельський, він вважає ці заходи зайвими.

"У кожному практично районі, бувши обласним хірургом, пропрацювали 10 років, практично в кожному є колоноскоп. Завдання єдине – це якість організації системи", – каже директор Інституту медичної радіології та онкології.

Та на практиці лікарі часто не можуть розшифрувати результати досліджень. Із хибними діагнозами пацієнтів в онкоцентрі стикаються постійно. А ще ранній діагностиці заважає байдужість до свого здоров'я переважної більшості харків'ян.

"Навіть якщо на сьогодні побудувати в місті Харкові найкращий онкологічний центр і в цьому центрі працюватимуть найкращі спеціалісті, ми не змінимо дані статистики", – вважає Денис Скорий.

Програму скринінгу на Харківщині відомий онколог усе-таки планує домогтися. Упевнений – лише так можна змінити статистику та знизити рівень захворюваності на рак в області.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У Львові почав діяти жорсткий карантин: що працює, а що ні – включення
Наступний матеріал
"Завершили навчання якраз перед дебатами з Порошенком" – Авраменко про уроки української із Зеленським
Loading...

Рак 4-ї стадії з ураженням кісткового мозку: дворічному хлопчику необхідна термінова допомога

Виявили пухлину мозку: волонтерка People’s Project потребує термінового лікування

На кого полює рак: як виявити онкологію та хто у зоні ризику – поради фахівця

У Києві провели шоу дронів, присвячене боротьбі з раком легенів

Сучасні підходи в лікуванні онкологічних захворювань – "Час: Online"

"Легені, які говорять": в Маріїнському парку відкрили скульптуру, яка привертає увагу до раку