Скріншот відео

На честь легендарного земляка Піддубного: як важкоатлети Черкащини мірялися силою

Богатирські змагання у Красенівці проводять з 90-х років минулого століття

На Черкащині відбулося богатирське шоу. Випробували себе на міць найсильніші чоловіки області. Змагання влаштували на честь свого легендарного земляка Івана Піддубного – 6-разового чемпіона світу з боротьби родом із села Красенівка. Саме там і відбувся турнір важкоатлетів.

27-річний Богдан Копил тягне вантажівку, вага якої три з половиною тонни. Зрушив її з місця лише з третьої спроби. Богдан з дитинства мріяв позмагатися з важкоатлетами.

"Дуже сильно в дитинстві запам'яталося, як Юрченко, Вірастюк і Пекнов, і Компанів вигравали чемпіонат світу командний і це для мене було – я кидав усе і біг до телевізора дивився. Я був у захваті, мені дуже подобалось і я мріяв що я стану таким, як вони", – пригадує учасник змагань.

Щоб викотити 350-кілограмову шину на місце змагання знадобилася сила аж 5-ти чоловіків. А 22-річний Олександр Капинос справляється з нею сам. Учаснику вдалося 18 разів її перевернути.

Наступний етап змагань – підняття 65-кілограмової штанги однією рукою. Спортсмен із завданням упорався. А от подолати дистанцію із назвою "прогулянка фермера" змогли одиниці.

Богатирські змагання у Красенівці проводять з 90-х років минулого століття. Саме у цьому селі, тоді ще Полтавської губернії, народився Іван Піддубний. 6-разовий чемпіон світу з боротьби вражав весь світ своєю силою та вправністю.

"У 1905 він вперше стане чемпіоном світу і після цього 5 разів поспіль чемпіоном світу і в 1909 році титул чемпіон чемпіонів. Іван Максимович був чесною людиною. Багато разів йому пропонували гроші, щоб він піддавався, на що він казав: "Ляжу, якщо тільки покладете", – розповіла директор Красенівського музею Івана Піддубного Надія Кривонос.

За результатами змагань з поміж 8-ми важкоатлетів переміг земляк Піддубного – 29-річний Роман Науменко.

"Весь свій час я приділяю тільки спортивній залі, тобто це не пиво, це тільки спортивна зала і мета – я сказав би – стати чемпіоном дуже легко, а от підтримати це звання. Я став ним утретє, дуже, дуже важко", – ділиться переможець.

Друге місце посів Олександр Капинос, третім став Богдан Копил. Вони отримали медалі, грошові винагороди та звання богатирів.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
Солодкий фестиваль: як близько півсотні бджолярів влаштували свято Медового Спаса на Сумщині

Відродження вертолітного спорту: вражаюче відео зі змагань гвинтокрилів у Запоріжжі

Ювілейний "Ше-фест" у Моринцях: чи справді Шевченко носив єнотову шубу та пив ром

У Києві військовий дрон підняв у небо прапор "Ігор нескорених"

"Схоже на мінне поле": обурені селяни перекрили трасу до Черкас

"Школа безпеки": у Львові школярі виборювали звання найкращих рятувальників

Гордість замість хвилювання: як курсанти з Харкова опановують на Л-39 небо над Черкащиною