Ольга Калиновська

Ювілейний "Ше-фест" у Моринцях: чи справді Шевченко носив єнотову шубу та пив ром

Організатори намагаються показати справжнього Шевченка й зруйнувати головні міфи про нього

На Черкащині розпочався п'ятий ювілейний "Ше-фест". Його проводять у Моринцях, де народився Кобзар, нагадує кореспондент "5 каналу" Ольга Калиновська з місця подій.

Організатори намагаються показати справжнього Шевченка, а не такого, яким його змалювала радянська пропаганда, і кажуть, що головне – зруйнувати міфи про видатного митця.

Водночас, вони зазначають: Кобзар був звичайною людиною, приміром – любив пити ром. А на один із отриманих гонорарів купив єнотову шубу, тобто був тогочасним модником. Саме таким – сучасним, молодим, живим – показують Шевченка учасникам заходу.

"Ми цього року хочемо показати Тараса Григоровича не лише як людину, яка у свій час надихнула свою націю на власний народ, а і як людину-митця, як творчу людину, щоб його було легше зрозуміти. Тому ми вигадали різні локації, які це все зможуть розкрити. У цьому році намагаємося його розкрити не лише як поета, а як і драматурга", – каже організаторка Юлія Капшученко-Шумейко.

Одна з головних локацій – Просвітницька галявина. Саме тут сьогодні читали вірші, розповідали про війну і навіть казки презентували. Завітав на фестиваль і Сашко Лірник. Крім казок поділився і власною інтерпретацією, як запорізькі козаки відповідали турецькому султану.

Сашко Лірник

Попередній матеріал
"Озброєний автоматом старшокласник": контррозвідка схопила хлопця, що приєднався до "ДНР" у 15 років
Наступний матеріал
Kids Autism Games: як діти з аутизмом бралися до скрипки та фортепіано