Ніжні кольори і п'янкий аромат – триває цвітіння лавандових полів. Для українців – це вже популярні місця для проведення вікенду. На Буковині квітне лавандове поле площею півтора гектара. Його допомагали засаджувати французькі фахівці. Квітнутиме воно ще два тижні. Що потім робитимуть із лавандою дізнавався журналіст "5 каналу".
13 тисяч кущів сортової лаванди – на півтора гектарах землі. Власниця плантації ці квіти замовила у Франції, коли побачила лавандові поля Провансу.
"І так я захопилась ідеєю. Саме на Буковині таких полів ще не було, і я буду перша. Сорт довго обирали, а нам треба морозостійка, нам помогли вибрати самі французи", – каже власниця поля Мирослава Мерешко.
Врешті обрали лаванду вузьколисту сорту Хіткот. Щоб узимку вона не змерзла, кущі огортають агроволокном і жодної хімії.
"Ми хімікати не використовуємо на полі, бо інакше запах лаванди втрачається, а так то тут все ручна праця", – додає вона.
А праці біля лаванди багато. Щоночі рихлять землю міні-культиватором, виполюють бур'ян, який після дощів швидко проростає. А для відвідувачів щодня зрізають кущики.
"Ми з Києва, у відрядженні були у Чернівцях. Коли проїжджали повз – ну це неможливо сюди не звернути. Набратись лавандового настрою", – розповідає відвідувачка з Києва Олена.
Іса та Марія Салтежі, туристи з Румунії наголошують: "У нас у Румунії теж є схожі плантації, але це інша країна для мене, тому це захоплюючи, це хороші спогади, прекрасні фото, особливо з моєю дружиною. Гарна природа, гарні квіти, також гарні люди тут".
Колись на цьому полі росла соя, тепер площу розділили між квітами: на одній частині посадили тюльпани, на іншій – півонії. Синє полотно квітів тішитиме відвідувачів ще щонайменше два тижні.
"Ми готувались і шукали образи в інтернеті, у Провансі дівчата фотографуються у жовтих сукнях і ось з таким віночком із лаванд", – запевняє відвідувачка Анна Глуховата.
Відвідувачка Ольга Руда зауважує: "Проживаю я закордоном, багато бачила в інтернеті про такі поля. У нас тут міні-Європа, емоції, переживання, запах, світлини, все прекрасне".
Тільки-но сезон завершується – кущики обстригають до кулеподібної форми, а цвіт віддають охочим.
Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці "5 канал"
Читайте також: Зберегти "Квіти України": як активісти відстоюють модерністську будівлю в центрі Києва