Львів
Львів 5 канал

Морить голодом, б'є та змушує працювати: 11-річну дівчинку через суд повернули батькові – сюжет

Читайте по-русски
Дівчинка жила у центрі опіки, але минулого місяця батькові вдалося через суд повернути дочку додому

Знущання від батька, недоїдання та холод. У таких умовах живе 11-річна дівчинка у Червонограді на Львівщині. Про це повідомляють і хрещена дитини, і соціальні працівники. Дівчинка жила у центрі опіки, але минулого місяця батькові вдалося через суд повернути дочку додому. І це попри те, що він уже кілька разів притягувався до відповідальності, бо бив дитину. Нині соцслужби звернулися до Феміди, щоб позбавити чоловіка батьківських прав, переконані – дівчинка в небезпеці. Як зараз живе школярка, дізнавалася журналістка "5 каналу" Марта Шикула.

Соціальні працівники завітали до квартири, де проживає дитина, але батько не впустив жінок навіть на поріг. 

"Значить так, ось у суд, будемо судитися, після рішення суду я впущу, зрозуміла?" – таку відповідь дав соціальним працівницям батько школярки.

До квартири, у якій мешкає школярка, комісія не може потрапити протягом місяця. Зайти у помешкання не дозволяє батько дівчинки. Нині він єдиний опікун. Матір дитини позбавили батьківських прав кілька років тому.

"Відстежити психічний стан дитини дуже важко. Батько залишив заяву, що забороняє психологам спілкуватися з нею та робити індивідуальну діагностику", – каже голова комісії у справах дітей Наталя Турко.

Розмова з чоловіком не склалася і в журналістів.

У поле зору соцпрацівників чоловік потрапив, бо вже не раз бив дочку, кажуть у поліції. Востаннє такий випадок правоохоронці зареєстрували у червні 2018.

"Медиками було встановлено, що у дитини є множинні синці на чолі, на плечах, ніжках і руках. Крім того, був вивернутий пальчик. Під час спілкування з дитиною встановлено, що вона проживала в поганих умовах: практично її не годував. Він кулаками наносив удари по обличчю, спині, голові. Він змушував її заробляти гроші. Вона збирала ягоди і продавала", – із жахом розповідає старший інспектор ювенальної превенції Червоноградського відділку поліції Ірина Панасюк.

Після таких знущань над дитиною дочку в батька відібрали. Трохи більше року дівчинка жила у дитячому будинку. Згодом кримінальне провадження проти батька закрили.

"На той час не було здобуто достатньо доказів, щоб притягнути особу до відповідальності. Оскільки подія мала місце в квартирі, де дівчинка проживала з батьком. Не було очевидців події", – каже прокурор Юлія Серьогінова. 

Після такого рішення суд задовольнив позов батька, чоловік забрав дівчинку додому.

"Ми клопотали, щоб викликали свідків, які могли б пояснити і підтвердити, де чиниться насилля над дитиною, однак суд із незрозумілих нам причини відхилив клопотання", – обурюється працівник відділу у справах дітей Оксана Мазурак.

Суддя Дмитро Рудаков каже: "Виходили з того, що був порушений порядок відібрання дитини від батька. Він це вказав у позові. Два роки дитина знаходиться в центрі, батька не допускають, але його ж ніхто не позбавив і ніяке рішення не приймається. Чому розлучили. Процесуально я порахував, що неправильно вони це зробили. Неправильний захист. Враховували позицію дитини, але він батько, не позбавлений прав, і найближча їй людина, і залишати її в цьому центрі нема підстав".

У центрі опіки кажуть, повертатися до батька дитина не хотіла.

"Дитина отримала стрес, дуже плакала і не хотіла повертатися до батька. Дитина не просто плакала, вона ридала, вона обнімала мою дружину, просила не віддавайте мене, я не хочу повертатися", – розповідає керівник соціально-реабілітаційного центру опіки дітей "Дитячі стежинки" Микола Шагаров.

Сніжана Макота – хрещена дівчинки – показує листування із похресницею у соцмережі.

"Вона мені пише, жаліється. Вона мені пише "Купиш мені рюкзачок?". Куплю. Просить шкарпетки, ручки просила", – каже хрещена дитини. 

Жінка розповідає: у повідомленнях дитина постійно просить допомоги.

"Боїться його дитина. Постійно каже, що він її б'є, їсти вона не має що. Він мені намазав тільки хліб. Сказала, що їй треба лейкопластир, бо взуття натерло, маленьке. Холодно в хаті, таргани", – про спілкування з дівчинкою Сніжана Макота. 

Після того, як долею дівчинки зацікавилися журналісти, слідство щодо батька поновили. Крім того, у лютому наступного року суд вирішуватиме питання щодо позбавлення чоловіка батьківських прав.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг організаторів безстрокової акції "Ні безвідповідальному продажу землі!" – відео
Наступний матеріал
Мораторій на продаж землі треба продовжити до 1 жовтня – Гончаренко
Loading...

Вбивство сина Соболєва: замовником вважають громадянина Росії

На Львівщині у ДТП потрапив шкільний автобус: постраждали діти

Глава держави присвоїв почесне звання "Мати-героїня" 847 українкам

Начальник відділу Нацгвардії збив двох дітей – ДБР

Образився на матір: у Херсоні повісився 10-річний хлопчик

Думали, що морква: на Чернігівщині діти отруїлися невідомою речовиною