Олександр Каленков
Олександр Каленков 5.ua

Металургійні підприємства гостро відчувають нестачу брухту, ситуація може погіршитись – "Укрметалургпром"

  Читайте по-русски
  "Укрметалургпром" звернувся до Комітету ВР із проханням продовжити чинність мита на експорт брухту ще на 5 років

  Попри те, що в Україні діє мито на експорт вторсировини в розмірі 58 євро за тонну, металургійні виробництва відчувають нестачу брухту. Про це в коментарі Uaprom.info повідомив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  Як зазначається, дія мита на експорт завершується у вересні 2021 року. "Укрметалургпром" звернувся до членів Комітету ВР з питань економічного розвитку з проханням продовжити чинність мита ще на 5 років. Таким чином металурги розраховують уникнути дефіциту вторсировини, який може виникнути на ринку України через зростання експортних постачань, необтяжених митом.

  "Навіть при наявності мита 58 євро підприємства відчувають брак брухту. Це відбувається вперше за останні кілька років, коли мито працювало і працювало ефективно. Це пов'язано з тим, що зменшилася брухтозаготівлі всередині країни і з тим, що, попри мито почав рости експорт. Це означає, що розмір в 58 євро не є таким вже ефективним", – наголосив Каленков.

  Він зауважив – у разі, якщо дію мита не продовжать, металургійні підприємства зіткнуться з гострою нестачею виробничої сировини. Насамперед це торкнеться електрометалургійних підприємств, які при виплавці сталі використовують до 90% брухту. Однак заводи повного циклу також постраждають, оскільки у них частка брухту, згідно з технологічним процесом, досягає 25%.

  "Проблеми є вже зараз, при наявності мито. Якщо його скасують, то фактично ми повернемося до періоду, коли дефіцит становив 25-30%", - говорить Каленков.

  Серед причин зростання експорту він також називає торговельну політику основних країн-конкурентів України.

  "Це пов'язано з тим, що ринок спотворений сам по собі. Багато країн використовують загороджувальні заходи, наприклад, та ж Туреччина має загороджувальні мита на імпорт нашої готової металопродукції. Тому, маючи ці обмеження, вони можуть собі дозволити викручувати нам руки, демпінгувати по лому і все одно залишатися в прибутку ", - пояснив Каленков.

  Як відомо, у 2020 році заготівля металолому в Україні, за даними профільної асоціації УАВтормет, склала 3,07 млн ​​т (-8,6% до 2019 р.), що є найнижчим показником за часи незалежності.

   

  Попередній матеріал
  "Укроборонпром" уклав контракт із Пакистаном на ремонт танків Т-80УД вартістю 85,6 млн доларів
  Наступний матеріал
  Справа "ПриватБанку": в аеропорту "Бориспіль" посадили літак, відбувається спецоперація – ЗМІ
  Теги:
  Loading...