"Мати свої очі в небі", щоби допомагати українським військовим. Запорізькі волонтери зібрали команду однодумців із різних міст країни, та разом почали виготовляти тактично-розвідувальні безпілотні апарати. Ці птахи отримали ім’я FALCO, що перекладається як Боривітер. Із розробниками безпілотника поспілкувався журналіст "5 каналу" Денис Розенков.
За створення українського розвідувального безпілотника однодумці взялися одразу після повномасштабного вторгнення. Ідея виникла у запорізьких волонтерів, які об'єднали зусилля місцевих фахівців, а також майстрів із Києва, Львова і кількох європейських країн. Максим Терещенко – один із розробників безпілотника, над виготовленням якого працювала потужна команда фахівців різних нАпрямів.
"Це дуже кваліфіковані конструктори, програмісти, спеціалісти з оптичної електроніки, спеціалісти з радіоелектроніки, які працюють над цим літаком. Скажемо так, це не маленька команда", – розповів співрозробник FALCO Максим Терещенко.
Спільна робота втілилася у створення безпілотного літального апарата, головне завдання якого – це оптична розвідка, пошук станцій радіо-електронної боротьби, артилерії та систем залпового вогню.
"Їхнє завдання не шукати одного солдата, або якийсь там один окопчик, а РЕБи, спостережні штабні пункти, потім РСЗО та якісь дуже й дуже коштовні штуки, які прячуться десь там у глибині", – пояснює співрозробник Максим Терещенко.
Запорізький безпілотник має форму крила. Він працює на висоті 3 км. Дальність польоту – сорок кілометрів, швидкість до 120-ти км на годину. Перебувати у небі може кілька годин. Літальний апарат обладнали різними типами камер, що дає змогу зібрати багато даних для розвідки.
"У чому відмінність цього крила від квадрокоптера? У квадрокоптера немає захисту від РЕБу, у нього немає захисту ніякого від того випромінювання, яке забороняє вам далі літати. Цей летальний апарат, в ньому є така механіка, яка дозволяє, навіть, якщо його повністю заглушили, він розвертається й летить назад, тобто ви його не втратите", – розповів волонтер Пилип.
Наразі розробники не розкривають багатьох таємниць своєї пташки. Кажуть, нехай це буде неприємним сюрпризом для загарбників.
Розробники назвали безпілотник Фалько, що перекладається як Боривітер, – після того, як побачили у небі птаха під час випробувань.
"Він полетів, і до нього приєдналися боривітри. Боривітер, це такий український сокіл, невеличкий, який мешкає у Запорізький області, у Миколаївський, і вони почали так до нього додаватися, бо вони прийняли його за свого. І це була така містична історія, коли ми це побачили, ми так переглянулися і вирішили, давайте дамо йому назву Боривітер", – каже співрозробник FALCO Максим Терещенко.
Перші партії українських Боривітрів уже незабаром безкоштовно передадуть українським військовим, які боронять Запорізький напрямок.
Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"
Читайте також: "Для розвідки, спостереження та коригування вогню": в Україні створили новий безпілотник – відео
Нагадаємо, українські військові отримали другу партію із 20 безпілотників Warmate.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.