Будівництво в морі
Будівництво в морі 5 канал

Літні майданчики ресторанів у морі: в Одесі почався сезон забудови пляжів – реакція чиновників

Читайте по-русски
Місцеві обурені, адже щорік на одеських пляжах безплатної піщаної зони стає менше

Найвідоміший пляж Одеси та тусовочна мекка молоді – "Аркадія". Саме тут один із популярних нічних клубів вирішив розширитися. Будівництво літнього майданчика розпочали просто на піску, а згодом – зайшли і в море.

"Бачили еволюцію цих курників у динаміці, сумно, що пляжів залишається все менше, їх прибирають, з'являються нові. Я вірю, що зараз розберуть, а сьогодні ввечері поставлять назад", – зауважила мешканка Одеси Анастасія.

Дерев'яні настили та металеві конструкції тепер розташовані просто в морі. Місцеві обурені, адже щорік на одеських пляжах безплатної піщаної зони стає менше. А тепер ще й купатися небезпечно.

"Місця мало, навіть ось тут люди лежали. Усе бізнес, що поробиш", – скаржиться одеситка Марія.

"З дітьми взагалі небезпечно сюди ходити, і ми сюди не ходимо", – каже Світлана.

Як з'ясували чиновники, дозвільних документів на розширення майданчика у підприємців немає.

"Це відсутність схеми дислокації інвентарю, підписання паспорта пляжу на його відкриття – на теперішній час ухвалено рішення щодо призупинення робіт з облаштування даного настилу", – повідомив заступник начальника управління інженерного захисту територій міста і розбиття узбережжя Одеської міської ради Віталій Парфьонов.

Спершу поставили літній майданчик, а потім уже вирішили налагоджувати питання з документами в міськраді, розповідають у керівництві нічого клубу. А поки дозволи не надали – частину майданчика обіцяють демонтувати.

А от еколог Владислав Балінський у тому, що частини конструкції у морі не залишиться, сумнівається.

"Дуже багато металевих частин забиті і є підстави припускати, що там залиті важкі конструкції, для демонтажу це складно, більш того, небезпечно для громадян, всі вони іржаві", – пояснює еколог.

Чиновники пояснюють: головне порушення в тому, що прохід пляжем – перекритий. На початку курортного сезону цим нехтує мало не чверть орендарів узбережжя.

"У водному кодексі, у земельному законодавстві прописано: вся лінія узбережжя повинна бути вільна для проходу, це встановлюється +/- 5-метрова смуга для того, щоб люди спокійно, вільно могли прогулюватися уздовж моря", – зазначив голова екологічної комісії Одеської міської ради Богдан Гіганов.

Чиновники визнають: інколи йдуть на поступки орендарям та дозволяють виносити майданчики в море, але вимагають лишати відкритим прохід.

"Де відсутній хвилеріз взимку, восени дуже великі шторми і вимиває піщаний пляж, через це деякі підприємці постаралися узгодити, щоб висунутися замість пляжу на піщану територію в море, тим самим залишаючи 30% для безкоштовного використання цієї території", – зауважив голова Приморської районної адміністрації Марат Корольов.

Демонтувати виступ у море нічний клуб має до кінця тижня. Тим часом чиновники анонсували рейди уздовж всього узбережжя, перевірити доступ до пляжів планують до 1 червня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Повітряна швидка допомога: як працює пілотний проєкт у Львові та скільки коштує державі кожен виліт
Наступний матеріал
Велетенське морозиво, гіпнотичні льодяники та олені з цукрової вати: у Каліфорнії відкрили парк ласощів
Loading...

Через стрімкий рівень захворюваності на COVID-19 у Бразилії закривають пляжі

Аномально тепла зима у Греції: мешканці заповнили парки та пляжі

"Незрозуміло, звідки взявся": в Одесі на одному з пляжів спіймали удава – фото

Українська команда вперше в історії виграла Кубок європейських чемпіонів – відео

На всіх пляжах Києва не рекомендують купатися – відома причина

Одеський суд арештував сумнозвісний танкер Delfi