Їдальня для диких тварин
Їдальня для диких тварин 5 канал

Козулі, дикі кабани й олені: як на Черкащині лісівники підгодовують диких тварин

Читайте по-русски
Лісова їдальня для тварин – це дерев'яний навіс із дахом та однією стіною для захисту від вітру

Лісові їдальні рятують диких тварин на Черкащині. Козулі, дикі кабани, олені та навіть лосі опиняються під загрозою загибелі щозими через брак харчів, товстий сніжний покрив та люті морози. Про те, як рятують та чим пригощають холодної пори лісових мешканців, дізнавалася журналістка "5-го" Яна Лимаренко.

Лісовими засніженими дорогами дістатися підгодівельних майданчиків складно, адже їх навмисне заховали углиб лісу, подалі від людей.

Лісова їдальня для тварин – це дерев'яний навіс із дахом та однією стіною для захисту від вітру. Поруч на сніг лісівники сиплять зерно кукурудзи. Кажуть, кабани з корита всі разом не їстимуть. А так вистачить усім.

У меню і лісове сіно. Це для копитних. Цілу тонну його заготували влітку вручну в цьому ж лісі. Купити таке не вийде, у продажу лише сіно з полів.

"Житнє, як ви кажете, чи пшеничне – це фактично солома, кози їсти його не будуть", – каже старший єгер Смілянського лісництва Володимир Судавцов.

Далі дістають із кузова віники із засушеного листя. Це улюблені ласощі козуль. Аби їм смакувало ще більше – їх перед сушкою вимочують у сольовому розчині.

"В солі там для косуль є вітаміни, особливо зараз для цапа, як роги відростають, корисна дуже їм сіль", – пояснює єгер Андрій Величко.

Але цієї солі для тварин замало, тому її додатково привозять цілими брилами. Ось такі шматки солі необхідні, щоби компенсувати тваринам брак мінеральних речовин узимку. Крім копитних, такі ласощі полюбилися кабанам та зайцям.

Найчастіше поїсти сюди навідуються козулі. Це видно з обгризених віників та зі слідів. Тут поруч із навісом лісівники знайшли і їхні лежанки – місця, де спали кози.

"Їм необхідно догрібатися до землі, щоб тепло землі їх обігрівало, бо якщо на самому снігу вони будуть лежать, то вони можуть через деякий час захворіти на запалення легенів", – зауважує Володимир Судавцов.

Доки ми знімали лісову їдальню, козулі підійшли досить близько. Проте, побачивши нас, втекли. Але не втечуть від фотопасток. Пристрої на деревах допомагають лісівникам стежити за міграцією тварин та їхньою кількістю. Так дізналися, що сюди приходять не лише травоїдні. Хижаки влаштовують тут майданчик для полювання. Лисиці та єнотоподібний собаки ловлять птахів та мишей. Але одночасно різні види тварин тут не збираються.

"Якщо на майданчику є козуля і підійшли свині, то проходить десь 3-4 хвилини і з'являється нове відео, де свині, а кози уже пішли, а якщо табун кіз більший, ніж табун свиней, то тоді вони свиней із майданчика витісняють, заходить весь табун, гризуться один з одним", – розповів головний мисливствознавець Смілянського лісгоспу Костянтин Костенко.

Таких кормових навісів влаштували в кожному лісництві від півтора десятка. Запас їжі в годівницях постійно поновлюють, і докладають більше, якщо за прогнозами хуртовини.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал".

Засніжені верблюди та сумний єнот: у зоопарку показали, як зимують екзотичні тварини

тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини
тварини
/
тварини

Попередній матеріал
Від Степана Бандери назад до Московського: акція протесту під ОАСК – трансляція
Наступний матеріал
Підтримує територіальну цілісність України та сподівається на зустріч з владою: Тихановська звернулася до ВРУ
Loading...

На Чернігівщині тигр загриз працівника зоопарку

В Одеському зоопарку народилося рідкісне оленя

Тяжкі травми черепа: на Одещині чоловік побив хаскі

Взяли у волонтерів, а через кілька днів викинули на вулицю – історія порятунку цуценяти з Луцька

У Бердянську невідомі розстріляли лебедя

Щоб не змерзли лапки: як у Харківському центрі поводження з тваринами утеплюють вольєри