Павло Іванечко та Ігор Василів
Павло Іванечко та Ігор Василів day.kyiv.ua

Компанія, пов'язана з оточенням нардепа від "Слуги народу", перемогла в тендері на 64 млн. грн

Читайте по-русски
ТОВ "Вест Роудз Компані" виконуватиме роботи з експлуатаційного утримання майже 55 км доріг у Тернопільській області

Дорожня компанія ТОВ "Вест Роудз Компані", засновниками якої є люди з оточення нардепа від від "Слуги народу" Ігоря Василіва, перемогла в тендері щодо експлуатаційного утримання 54,4 км доріг державного значення. Як передає Politerno, відповідно до результатів відкритих торгів у системі Prozorro, цінова пропозиція переможця становить 64,3 млн. грн.

Зазначається, що замовником виконання робіт є Служба автомобільних доріг (САД) у Тернопільській області. Переможець зобов'язаний надавати послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Т-20-10 Збараж-Підволочиськ, (40,1 км), Т-20-19/М-12/ (Кам'янки) – Скалат (14,1 км) та Т-23-20/М-12/ Підволочиськ – Волочиськ (0,2км).

"Простими словами, в експлуатаційне утримання дороги входять роботи з розчищення доріг від снігу, засипання вибоїн, належне утримання кюветів і дорожнього полотна, скошування трави обабіч дороги", – уточнює видання.

Тендер провели у другій половині минулого року. Термін виконання договору на 64,3 млн. грн. – 5 років. Тендерну документацію САД в Тернопільській області опублікувала на Prozorro 8 серпня. А торги відбулися 10 грудня.

У тендерній документації ТОВ "Вест Роудз Компані" вказано: три одиниці дорожньої техніки фірма орендує в ТОВ "Престиж-2017". У свою чергу ТОВ "Престиж-2017" орендувала ці автомобілі у Марії Сметаніної, яка є дружиною Ігоря Василіва", – йдеться у матеріалі.

Перед тим, як потрапити до Верховної Ради, сам Ігор Василів займався підприємницькою діяльністю – саме в дорожній сфері. Про це він розповідав під час виборчої кампанії. А в декларації за 2018 рік він вказав, що є власником автомобілів, які в тендері і показала ТОВ "Вест Роудз Компані".

"Також з тендерної документації випливає, що після обрання нардепом Ігор Василів переписав свою дорожню техніку на дружину", – зауважується у матеріалі.

Згідно з даними в системі аналітики публічних закупівель Clarity Project, ТОВ "Вест Роудз Компані" була заснована у грудні 2017-го Павлом Іванечком спільно з Ігорем Василівим – це лідери Тернопільського осередку ВО "Автомайдан", уточнює автор тексту.

У вересні 2018 року в компанії змінився власник і директор. Ним стала родичка Олена Чупровська – племінниця Ігоря Василіва, за його ж словами журналістам проєкту "Bihus.Info".

Втім, як зазначає Politerno, контактний номер ТОВ "Вест Роудз Компані" не змінився. А також він є в реєстрі як контактний номер ТОВ "Престиж-2017". А Павло Іванечко зробив фінансовий вклад у виборчу кампанію тоді ще кандидата в народні депутати Ігоря Василіва в розмірі 58 тис. грн.

"Ми товаришуємо. Але є дружба, а є професійна діяльність. Моя робота пов’язана з багатьма компаніями. Підприємство орендувало техніку у Василіва. Об’єми не великі для роботи, тому кількість техніки не велика. Коли Ігор став нардепом, він не може займатися підприємницькою діяльністю, він цю техніку переоформив на дружину, яка оформилася підприємцем. Оскільки дружина проживає в Києві, вона не має можливості цим займатися, тому вона вирішила здати цю техніку іншому товариству. Підприємство займається цією технікою, воно її обслуговує, вирішує, кому її здати в оренду на найвигідніших умовах", – розповідав Павло Іванечко проєкту "Bihus.Info".

Договір між Службою автомобільних доріг в Тернопільській області та ТОВ "Вест Роудз Компані" був підписаний 27 грудня 2019 року – на четвертий день роботи нового керівника САД Ігоря Раїнчука (був призначений 23 грудня).

Автор матеріалу нагадує, що згідно із п. 5 ст. 42 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", – отримання посадовцем або афілійованими особами від третіх осіб виплат, винагород чи інших благ, пов'язаних з виконанням посадовцем його повноважень, є конфліктом інтересів.

Попередній матеріал
Місія ОБСЄ зафіксувала танки на поїзді, який рухався в напрямку окупованого Дебальцевого
Наступний матеріал
Нормальна температура людського тіла знижується з кожним поколінням – дослідження
Loading...