Різке похолодання додало клопоту рятувальникам. На Рівненщині надзвичайники вже почали проводити профілактичні роботи
Робочий день Михайла Манилюка розпочався о сьомій ранку. Саме о цій порі він починає робити оповіщення для рибалок про небезпеку на льоду і продовжує застерігати щогодини.

"Одні реагують добре, інші руками махають та йдуть на центр озера ловити рибу. Хочуть отримати адреналін, щоб провалитися", – каже рятувальник.
Рибалка зі стажем Іван Бартош зазначає: адреналіну відчути не хоче. Прийшов на озеро Басів Кут, але вудку ще не дістає, лише перевіряє товщину криги. Після перевірки чоловік визнає: рибалити цього разу не вийде, адже товщина льоду приблизно 2,5 см, а для безпечної рибалки має бути щонайменше 4 см.

Ще кілька днів виходити на кригу Іван не планує. Каже: риба на озері клює гарно, але власне життя і здоров'я дорожче.
"Нещодавно озеро замерзло. Коли я був позавчора, тут була відкрита вода, тільки де-не-де стояв лід. Тобто, рибалки, які не знають місцевості й не приходили сюди впродовж останніх днів, не бачили, де лід замерз, а де ні. Вони не будуть знати, куди їм йти, а там є промоїни", – зазначає чоловік.

"Зараз ще немає такої товщини і це дуже небезпечно. Особливо звернувся би до батьків дітей: не пускайте своїх дітей на лід. Перший лід дуже небезпечний. Минулого року на такому льоді в нас втопилися два хлопчики", – пригадує начальник рівненської обласної аварійно-рятувальної служби Анатолій Якимчук.
Торік нехтування елементарними правилами безпеки на кризі на Рівненщині коштувало життя трьом рибалкам.
Ярослава Мовчан, Рівне, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО










