Скріншот відео

Рибалкам на втіху: як на Черкащині місцеві власним коштом зарибили водойму

Риба, яку запускають у водойму, одразу починає її чистити, адже в раціоні білого амура – водорості й очерет

Не чекали допомоги, а самі заповнили рибою міські водойми мешканці Сміли, на Черкащині. Ініціювала зариблення місцева громадська організація рибалок, до них приєдналися і небайдужі сміляни. Разом вдалося зібрати 30 тисяч гривень. На ці гроші придбали півтонни білого амура і випустили його у велике плавання.

Смілянин Віктор Вовченко каже, що риболовля – його улюблена справа, а от риби у водоймах мало.

"Подивіться зараз – ось їздять по ставках зараз ловлять рибу – 300 гривень квиток. Кинемо для себе рибу сюди, щоб нікуди не їздити, а прийшов, піймав, отримав задоволення і пішов додому", – пояснює місцевий мешканець.

Ініціювала таку акцію місцева громадська організація підводних мисливців та рибалок, до них приєдналися і небайдужі містяни.

"Зібрано було близько 30 тисяч гривень, хто 4 тисячі, хто 100 давав. Це робимо для того, щоб річки і озера наші ставали чистішими, щоб вони ставали прозоріші, більш якісні для купання. І щоб радувала риба трофеями рибалок усіх", – пояснює організатор зариблення Ілля Слободяник.

На зібрані кошти придбали 500 кілограмів білого амура в риборозпліднику. Випустили його у велике плавання на чотирьох міських водоймах.

Всі "амури" – дворічки вагою до кілограма. Активісти кажуть, що риба такого розміру не по зубах щуці, а коли добере ще ваги, розриватиме і браконьєрські тенета.

Риба, яку запускають у водойму, відразу починає її чистити. Адже в раціоні білого амура – водорості й очерет.

"Уже буде одразу поїдати зелень, амур від 300 грам уже активно починає боротися з зарослями на річках-озерах", – запевняє місцевий мешканець Микола Луценко.

Вже три роки організація підводних мисливців із містянами зариблюють водойми. Випускали і карасів, і товстолоба. Тому рибалки тут часті гості. Білому амуру вони особливо тішаться, адже він дуже смачний.

"Щоб була рибка і клювала, тоді іде азарт і взагалі круто. Часто зранку можна впіймати щучку на силіконові блесни, також можна піймати коропчака", – пояснює рибалка Вадим Головачов.

Активісти на цьому не зупиняються. В листопаді планують привезти ще товстолоба, а наступного тижня випустять тонну карася.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мінімалка" – 7700: Міклош оцінив, чи можна в Україні нині встановити таку зарплату
Наступний матеріал
У Києві презентують кінострічку Лозниці "Донбас"

Прикордонники РФ знову затримали човен з українцями: штаб ООС написав рекомендації для рибалок

Навіть досвідчені не застраховані: медики застерігають від самолікуванням при отруєнні грибами

"Мудрий Тесля": у Черкасах організували гурток ремесел для хлопчаків, що ростуть без батька

В аеропорту Черкас планують продавати асфальт для погашення боргів із зарплати

Мешканці черкаських багатоповерхівок роками платили за нічию тепломережу

Готуються жорсткіше: як прикордонники відточували свою майстерність у боротьбі з агресором