Хоспіс для невиліковних у Черкасах
Хоспіс для невиліковних у Черкасах 5 канал

"Маємо 10 ліжок": чому невиліковно хворих у Черкасах з хоспісу відправляють додому

Шість тисяч невиліковно хворих на Черкащині потребують догляду. Ані персоналу, ані медичної апаратури – лише 10 ліжок. Це все, що поки мають у Черкаському хоспісі

На облаштування Центру паліативної допомоги у Черкасах чекали упродовж 20 років. Цьогоріч на базі обласного онкодиспансеру хоспіс відкрили. Проте коштів вистачило лише на одне відділення на 10 ліжок. 

"За рахунок резервів у самому закладі знайшли можливість укомплектувати функціонування десяти ліжок", – зазначив заступник головного лікаря Черкаського обласного онкологічного диспансеру Володимир Карбівничий.

Поки ж у центрі бракує обладнання та персоналу. Медсестра Надія Кутас опікується шістьма невиліковними пацієнтами. "Морально тяжко, і кожну втрату наших пацієнтів ми переносимо психологічно і на собі. Але намагаємося не показувати це", – розповіла медична сестра центру Надія Кутас.

Допомагати хоспісу взялися волонтери. Сергій Псюрник узявся за справу, бо знає, як важко доглядати за такими людьми з власного досвіду.

"Батько хворів, брат хворів, а мама не змогла пережити смерть брата, тому з трьох людей двом потрібна була допомога. Ситуація у місті така, що людину встигають виписати додому на симптоматичне лікування. "До побачення, Іван Іванович, йдіть помирати вдома", – каже волонтер Сергій.

Щороку хоспісного утримання в області потребують 6 тисяч невиліковно хворих. Скільком наступного року з бюджету зможуть допомогти – досі достеменно невідомо. Що обіцяє місцева влада та чи отримають допомогу невиліковно хворі – дізнайтеся у сюжеті:

 

Яна Лимаренко, Максим Шевченко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна відстає від запланованих темпів реформи децентралізації - експерт
Наступний матеріал
Репортаж з легендарної позиції "Орел": що побачили журналісти "5 каналу"
Loading...